Zostań wirtualnym kierowcą rajdowym

Ryk silników, zapach palonej na asfalcie gumy, adrenalina i brawurowa jazda najpiękniejszymi i najsilniejszymi samochodami świata to coś co przyprawia o dreszcze każdego fana i fanki wyścigów samochodowych. Sama dyscyplina sportowa towarzyszy nam już od początków istnienia samochodów i choć wiele się od tego czasu zmieniło, to niezmienna pozostaje popularność wyścigów, które na całym świecie porywają miliony ludzi niezależnie od wieku czy płci.

Marzenia o zostaniu kierowcą rajdowym przechodzą przez myśl chyba każdemu maluchowi, jednak droga na szczyt i najwyższe podium nie jest usłana różami i wymaga poświęcenia się swojej karierze w 100%, a sukces i tak zarezerwowany jest tylko dla najlepszych z najlepszych. Popularność wyścigów samochodowych od lat przyciąga także i jest niejako związana z popularnością gier na konsole czy komputerowych. Pierwsze gry wyścigowe powstawały wraz z pojawieniem się odpowiedniej technologii i po dziś dzień cieszą się ogromnym sukcesem, na każdej platformie do gier.

wyścigi xbox one

Dziś gry wyścigowe często stanowią tzw. benchmark dla systemów i mocy sprzętu, oferując graczom, niemal fotorealistyczną grafikę, doskonała dynamikę jazdy, kontrolę nad pojazdem, zapierające dech w piersi widoki i warunki atmosferyczne, pochłaniając graczy bez reszty i dając im odpowiedniego kopa adrenaliny, którego często brakuje innym gatunkom gier.

Doskonałym przykładem rozwoju i jakości gier może być ewolucja ekskluzywnego tytułu na konsole Xbox – Forza Horizon. Wyścigi na Xbox One i najnowsza odsłona Forza Horizon 3 zebrała w prasie branżowej bardzo wysokie noty, za poziom immersji, jaką oferuje graczom spragnionym wyścigowych wrażeń. Dzięki ogromnym możliwościom graficznym współczesnych układów graficznych i konsol, każdy może poczuć się jak prawdziwy kierowca wyścigowy w zaciszu swojego domu. Jeszcze lepszy poziom immersji można osiągnąć korzystając z specjalnej kierownicy podłączonej do konsoli. W zależności od tego czy będzie to prosta kierownica sterująca, czy cały bogato wyposażony zestaw z kierownicą, fotelem, pedałami i dźwignią zmiany biegów, tak dosadne będą nasze wrażenia z gry.

Wyścigi na Xbox One to dobra okazja do sprawdzenia swoich sił i umiejętności jako kierowca rajdowy, bez ryzyka wypadku czy uszkodzenia samochodu za miliony dolarów. Warto również pamiętać, że ewolucji wykonywanych na wirtualnych torach wyścigowych nie warto odwzorowywać na ulicach w realu, bowiem może się to skończyć niekorzystnie nie tylko dla nas, ale i dla innych uczestników ruchu.

 

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page