Ziołowe leczenie przeziębienia

Przeziębienia dopada każdego z nas, bez jakichkolwiek wyjątków. Warto jednak zdać sobie sprawę, iż w przypadku, kiedy zacznie nam doskwierać, wcale nie trzeba od razu biec do apteki po popularne leki bez recepty. W pierwszej kolejności warto spróbować leków ziołowych, które można zakupić nie tylko w aptece, ale także w sklepach zielarskich. Bardzo często, przeziębienie możemy także zwalczać pewnymi warzywami, które łatwo dostać w każdy sklepie warzywnym. Sprawdźmy zatem, co robić, gdy dopadnie nas przeziębienie i nie mamy ochoty na to, aby od razu faszerować się lekami farmakologicznymi.

Pierwsze kroki.

Kiedy wyczujemy, że zbliża się do nas przeziębienie, powinniśmy przede wszystkim zmienić nieco nasze nastawienie i codzienne zachowanie. Warto tutaj zadbać o ciepłe ubranie i wychodzenie tylko wtedy kiedy jest to absolutnie konieczne. Swoją dietę natychmiast powinniśmy wzbogacić o cebulę i czosnek. Warto przygotować sobie nawet syrop z cebuli (w przypadku kiedy przeziębieniu towarzyszy chrypka i bóle gardła). Bardzo dobre jest także uzupełnianie zapasów witaminy C w naszym organizmie, a w tym celu warto wzbogacić dietę o owoce cytrusowe i inne, zawierające tę witaminę. Oczywiście dobrym rozwiązaniem może się okazać także rosołek z czosnkiem, tylko należy pamiętać, aby po posiekaniu i zgnieceniu czosnku odczekać 10 minut, aż wytworzą się naturalne substancje antybiotyczne. Generalnie trzeba powiedzieć, iż czosnek jest jednym z najsilniejszych antybiotyków, które możemy zakupić w każdym sklepie warzywnym, a nawet wyhodować na własnym ogródku.

Dodatkowe leki ziołowe.

Oczywiście w niektórych przypadkach, powyższe zabiegi mogą się okazać niewystarczające, toteż warto sięgnąć także po dodatkowe leki ziołowe na przeziębienie. Ich największą zaletą jest to, iż ich zażywanie nie wiąże się z żadnymi trudnościami wątrobowymi. Nasz organizm może w zasadzie od razu przyswoić najważniejsze składniki z leków ziołowych na przeziębienie, bez konieczności trawienia ich w wątrobie. Możemy więc całkiem śmiało powiedzieć, iż są one dla naszego organizmu o wiele bardziej bezpieczne, a to ważne, aby niepotrzebnie nie powodować jakichkolwiek skutków ubocznych leczenia przeziębienia.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz więc ujmując, leczenie przeziębienia nie wymaga od nas wcale stosowania leków farmakologicznych, a równie dobrze a czasami nawet lepiej i skuteczniej, przeziębienie wyleczymy przy pomocy leków ziołowych, oraz dostępnych warzyw. Pamiętajmy. Przede wszystkim czosnek, jako najsilniejszy antybiotyk, a następnie ciepły rosołek i kołderka. Do tego można dołożyć leki ziołowe, a dopiero gdy to wszystko okazuje się nieskuteczne to można sięgnąć po leki farmakologiczne. Są one jednak naprawdę ostatecznością, której powinniśmy unikać tak często jak to tylko możliwe. Ich zażywanie bardzo negatywnie wpływa na naszą wątrobę, a to nie jest dobre w dłuższej perspektywie czasowej.

Artykuł z kategorii Choroby, Zdrowie
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

“Ziołowe leczenie przeziębienia”

  1. Marta pisze:

    Ja zawsze używam leków ziołowych jak tylko jest to możliwe. Npo na kaszel pije syrop dicotuss na bazie prawoślazu, bluszczu i miodu. A na katar smaruje pod nosem maścią majerankową. Nie ma lepszych sposobów na leczenie się niż zioła.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page