Zima, dobry okres na zakup roweru

Za oknami wita nas ponura pogoda. Już niedługo spadnie śnieg. Dlatego każdy, kto kocha jazdę na rowerze wie, że sezon już się kończy. Ale myśląc o zmianie roweru, albo o pierwszym swoim zakupie, warto już teraz zastanowić się nad wyborem odpowiedniego roweru. A zima, to najlepszy okres na zakup, bowiem ceny są zdecydowanie korzystniejsze. Ale kupując rower musimy, wyznaczyć sobie, jaki dokładnie chcemy, jaki styl jazdy preferujemy, itd.

Pierwszym stylem, albo wersją jest jak kto woli jest rower miejski. To model dla tych, dla których rower stanowi codzienny środek transportu. Takki rower nie musi posiadać zbędnych dodatkowych elementów. Jego głównym zadaniem jest przede wszystkim szybkie przemieszczanie, dlatego musi mieć odpowiednie koła, które nie sprawiają nam problemów z poruszaniem po ulicach.

Dobry rower miejski powinien posiadać między innymi takie elementy jak:

  • błotniki i chlapacz – są one niezbędne, jeśli nie chcesz, aby deszcz brudził twoje ubrania;
  • kilka przerzutek;
  • bagażnik;
  • dodatkowe elementy chroniące przed błotem, brudem.

Nie można również zapominać o najważniejszym elemencie, świetle. Tutaj do wyboru mamy dwie opcje. Pierwsza to standardowe dynamo, zaś drugą jest lampa na baterie. Ta druga opcja jest niewątpliwie lepszym rozwiązaniem, bowiem nie dochodzi nam dodatkowy ciężar roweru.

 

Kolejnym modelem jest rower crossowy.

To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy kochają jazdę po leśnych duktach albo szutrówkach. Jeśli będziemy głównie jeździć po właśnie takich trasach, nie warto inwestować w górala. Lepszym rozwiązaniem bez wątpienia jest cross. Cross, to chyba jedyna z wersji, którą można przystosować do praktycznie każdej jazdy. Po zamontowaniu dodatkowych akcesoriów może taki rower służyć nam jako rower miejski, jak góral, albo jako rower turystyczny.

 

Następna wersja to rower turystyczny.

Nadaje się on dla osób, dla których najważniejsza jest wygoda, a rower musi spełniać wymagania długich, wielodniowych podróży. Tutaj, chyba nic więcej nie warto pisać, bowiem akcesoria dodatkowe, to już widzi mi się każdego użytkownika.

 

Góral, to kolejny model i chyba najbardziej popularny rower ostatnich lat.

Często można go spotkać w mieście, a jednak powinien być on wykorzystywany na przeróżnych nierównościach. Typowy góral to mocne koła i amortyzacja, dzięki czemu jest bardzo odporny na uszkodzenia. Ten rower nie należy do najtańszych, jest to spowodowane przede wszystkim tym, aby rower był trwały. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się, czy naprawdę góral jest nam potrzebny. Czy do naszej jazdy nie wystarczy nam cross?

 

Ostatnim modelem jest szosówka.

Jest to zdecydowanie najszybsza wersja z opisanych. Dzięki aerodynamicznej pozycji, szosowym przełożeniom i cienkiemu ogumieniu stawiają minimalny opór w trakcie jazdy. Należy jednak pamiętać o jednym. Przy tych rowerach możemy zapomnieć o wygodzie. Najważniejszą cechą tych modeli jest: duża prędkość i jak najniższa masa.

 

To chyba wszystkie, najważniejsze rowery Olsztyn, które warto było przedstawić. Najważniejsze jednak, aby nie kupować roweru w pośpiechu. Najlepiej jednak udać się do kilku sprzedawców, zaczerpnąć opinii i wybrać w końcu tę najlepszą dla nas ofertę. Zarówno pod względem ceny, jak i konkretnego modelu. Dodatkowo warto również targować się, bowiem często sprzedawca pozwoli na obniżenie ceny początkowej.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu:

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page