Zdrowy kubek gorącej czekolady

Profesorzy z Harvardu udowodnili, że częste spożycie czekolady chroni nas przed zanikami pamięci oraz wpływa na ogólną sprawność intelektualną człowieka.

Najlepiej oczywiście, aby to była gorąca czekolada do picia. Według naukowców osoby starsze powinny pić taką czekoladę dwa razy w ciągu dnia. Badania wykazały, że osoby starsze nie miały problemów z pamięcią, jak również zanikły problemy u osób, które miały problemy z przepływem krwi w mózgu.

W badaniach wzięło udział 60 osób z średnim wiekiem 73 lat. Oczywiście, wcześniej wszystkie osoby przebadano, aby porównać stan zdrowia po przeprowadzonym badaniu. Samo badanie polegało na tym, że przez okres jednego miesiąca owe 60 osób musiało wypić dwa razy dziennie gorącą czekoladę.

Po miesiącu i ponownym przebadaniu osób, okazało się, że aż u 88% osób nastąpiła poprawa stanu zdrowia. A więc stwierdzając wprost, możemy powiedzieć, że gorąca czekolada do picia pozytywnie wpływa na nasz organizm. Czemu zatem jej nie pijemy zbyt często. Odpowiedź wydaje się prosta, większość z nas woli zjeść tabliczkę czekolady niż się jej trochę napić. Naturalnie zjedzenie czekolady również ma pozytywny wpływ na nasz organizm, jednak wypicie kubka gorącej czekolady daje nam jeszcze więcej energii.

To też proponuję najlepiej pić pierwszy kubek z rana, co od razu doda nam sił na ciężki dzień, jak również rozgrzeje nasz organizm, a drugi kubek wieczorem, który po ciężkim dniu pracy wprowadzi nas w błogostan.

A w ciągu dnia możemy zjeść kilka kostek czekolady. Najważniejsze, aby była to jednak czekolada, która posiada w sobie jak najwięcej ziaren kakaowca, a nie tylko sztuczne słodziki, które powodują, że taki wyrób czekolado podobny bardzo nam smakuje, jednak nie wpływa na nasz organizm pozytywnie, a wręcz działa negatywnie, bowiem zwiększa nasze szanse na otyłość.

Artykuł z kategorii Zdrowie
Tagi artykułu: ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page