Zdjęcia ślubne, jak mogą je robić amatorzy?

Jak robić profesjonalne zdjęcia na ślubie? Dziś, w dobie tak powszechnej mody na aparaty cyfrowe i lustrzanki, większość z nas w trakcie wesela robi zdjęcia. Ale większość zdjęć wykonanych przez amatorów odbiega jakością od zdjęć profesjonalnych. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym możemy uniknąć najczęściej powielanych błędów i zrobić zdjęcia jak najbardziej zbliżone do zdjęć profesjonalnych.

Dobrze a więc po kolei. Na początek musimy mieć odpowiedni aparat (lustrzanka, cyfrówka) z obiektywem. Wskazane jest posiadanie lampy błyskowej, jednak jeśli jej nie mamy możemy skorzystać z lampy wbudowanej w aparat.

Pierwszym błędem, który popełniają amatorzy jest fotografowanie z oddali. Takie zdjęcia nie są interesujące. Niby pokazują wiele, ale nic dokładnie na nich nie zobaczymy. Takie zdjęcia można robić ale krajobrazom. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie fotografowanie szczegółów.

Do zdjęć parze młodej też należy się przyłożyć. Przy robieniu zdjęć powinniśmy się stosować do tzw. kadrowania na zapałkę. Polega to na fotografowaniu osób z głowami jak najbliżej umieszczonymi górnej krawędzi. A odległość między krawędzią zdjęcia a głową powinna wynosić przysłowiową zapałkę. W kadrze powinniśmy zmieścić wszystko to co chcemy na zdjęciu mieć, a unikać częściowego fotografowania obiektów.

Najważniejszym elementem każdego zdjęcia jest tzw. kompozycja. Bo zdjęcie źle skomponowane będzie całkowite bezwartościowe. To też przed przystąpieniem do zdjęć, powinniśmy trochę o nich poczytać. Musimy dowiedzieć się czym jest kompozycja po kwadracie, po przekątnej, po trójkącie. Albo co jest mocnym punktem każdego obrazu. Zapoznanie się z literaturą z pewnością zwiększy nasz wachlarz umiejętności fotograficznych.

Oczywiście najważniejsze jest robienie zdjęć i wyciąganie później błędów, oglądając je. Ale najlepiej jest przyglądać się pracy fotografa i starać się robić zdjęcia w podobny sposób jak on, bo zdjęcia ślubne Warszawa nie są łatwą pracą.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page