Zawodowy trener kulturystyki

Trener pokaże jak ćwiczyć. Nie każdy potrafi ćwiczyć na siłowni, widać to bardzo dobrze w szczególności początkujących. Aby dobrze wykonywać ćwiczenia potrzeba wiedzy. Same ćwiczenia mogą nie wystarczyć. Wtedy dobrze jest się udać do specjalisty. Takiego rodzaju osoba zawsze jest nam w stanie podpowiedzieć. Oczywiście cały czas chodzi mi o trenera indywidualnego. Ktoś taki to osoba ściśle powiązana z kulturystyką. Warto jest na kogoś takiego postawić. Co prawda są to dość drogie usługi ale ich jakość jest niesamowita.

Powstaje pytanie jak zdobyć licencję takiego trenera?
Nie jest to wcale takie trudne, wystarczy udać się do odpowiedniej firmy, która szkoli takich trenerów. Jednak aby mieć klientów trzeba mieć odpowiednią sylwetkę, wiek oraz osiągnięcia. Najlepiej widziani są młodzi ludzi przed albo około 30-go roku życia, którzy mogą pochwalić się już jakimiś sukcesami. Nasz wygląd jest bardzo ważny, ciężko jest uczyć kogoś jak powinien się odżywiać, jaki styl życia powinien preferować jeżeli sami nie przestrzegamy takich rzeczy. Zauważyłem, ze wielu trenerów osobistych ma problem z wagą dla mnie jest to niedopuszczalne, nigdy nie poszedłbym od kogoś takiego.

Podstawy teoretyczne
Wiedza to istotna sprawa dla trenera osobistego, nie wspominając o tym, że aby zdać kurs instruktora fitness potrzeba dużej wiedzy teoretycznej. Nie dosyć, że chodzi o dietę to jeszcze niesłychanie ważne jest prawidłowe jej wdrożenie. Jest wiele osób, które mają problemy z przyswajaniem składników z określonego pożywienia. Trener powinien poznać, jakiego pożywienia potrzebuje klient. Dobrze jest nawiązać jakąś współpracę z dietetykiem, po to aby wykonywać badania klientów u zaufanej osoby.

Tak jak widać trener osobisty to osoba wszechstronna, nie tylko układa plan treningu ale również żywieniowy, motywuje oraz co jest być może najważniejsze musi być komunikatywny.

Artykuł z kategorii Zdrowie
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page