Zastosowanie olejów w maszynach ciężkich

Wraz ze wzrostem znaczenia budownictwa przemysłowego coraz większą rolę odgrywają maszyny ciężkie. Nie sposób sobie w aktualnych czasach wyobrazić wykopywania kilkuset, czy tez nieraz kilku tysięcy metrów sześciennych ziemi na fundamenty galerii handlowej.

Prace tego typu już od dawna są wykonywane przez maszyny ciężkie. Mowa tu oczywiście o koparkach. Maszyny te zastępują w coraz większym stopniu prace rąk ludzkich.


przemyslowe oleje

Przy pracy, którą wykonuje koparka w kilka godzin nierzadko musiałoby pracować kilkanaście osób. Jest to nie tylko ekonomiczne, ale też daje możliwość zaoszczędzenia nierzadko kilku tygodni, a czas na dużych budowach gra bardzo dużą rolę.

Maszyny tego typu zawdzięczają swoją wydajność zastosowaniu odpowiednich siłowników. To one poruszają całym ramieniem koparki. Do prawidłowego działania wymagają one zastosowania specjalnych olei oraz pomp, które przy odpowiedniej konfiguracji znacznie ułatwiają pracę. Oleje hydrauliczne, bo o nich mowa znacznie się różnią od wszystkim nam dobrze znanym oleją silnikowym. Dzięki swoim właściwościom (są znacznie rzadsze od wspomnianych wcześniej silnikowych), są znacznie łatwiejsze do przepompowania przez pompy olejowe. Przekłada się to bezpośrednio na wydajność siłowników.

Oleje dla przemysłu (znajdziesz je na http://onico-oil.pl/) ostatnimi czasy są coraz łatwiej dostępne. Nawet w Polsce jest coraz więcej firm zajmujących się produkcją olei różnego typu. Czasy, kiedy wraz z maszyną budowlaną sprowadzało się często kilkaset litrów oleju hydraulicznego bezpowrotnie minęły. Pomimo wspomnianych wcześniej faktów istnieje ciągle spora duża ludzi, którzy decydują się na sprowadzenie olejów najczęściej z Niemiec. Wiąże się to nie tylko z koniecznością zapłacenia podatku akcyzowego (jest to około 1,20zł za litr), ale także z koniecznością poniesienia dużych kosztów transportu.

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page