Zastosowanie ogrzewania kanałowego w istniejącym budynku.

Wśród wielu różnych rozwiązań, zapewniających nam możliwość ogrzewania naszych domów w sezonie zimowym, musimy wybrać takie, które pozwoli nam to czynić jak najbardziej efektywnie. Jest to szczególnie istotne w przypadku starszych budynków, gdzie obecnie funkcjonują rozwiązania opierające się o grzejniki ścienne. Nie jest to najgorsze, ale także i nie najlepsze rozwiązanie, na jakie możemy się zdecydować. Bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku remontu całego domu, w tym także systemu grzewczego, będzie wdrożenie ogrzewania kanałowego. Jest to bowiem rozwiązanie zapewniające podniesienie efektywności grzewczej całego systemu. Warto więc przyjrzeć się temu systemowi nieco bliżej, aby sprawdzić jego zalety i przeanalizować możliwość wdrożenia go w swoim budynku.

Wymagania montażowe ogrzewania kanałowego.

Najważniejszą kwestią będzie tutaj sprawdzenie, czy w ogóle w naszym domu będzie możliwość zamontowania ogrzewania kanałowego. Co prawda nie ma tutaj specjalnych wymagań, a w większości budynków, gdzie stosowano ogrzewanie ścienne będzie to możliwe, jednakże pewne kwestie należy bardzo dokładnie sprawdzić. Musimy pamiętać, iż grzejniki kanałowe będą montowane w płaszczyźnie podłogi. Wobec tego też, należy wyciąć w podłodze odpowiednie kanały, aby grzejniki mogły się w nich schować. Tak więc podłoga powinna nam umożliwić wycięcie kanału o głębokości około 10cm, bez naruszania jest integralności strukturalnej. Powinna być więc stosunkowo gruba i solidna. Do tego trzeba będzie całą instalację rozprowadzającą ciepło do grzejników ściennych, lekko przerobić, aby czynnik grzewczy doprowadzić także do grzejników kanałowych montowanych w podłogach. To już nie jest jednak aż tak poważnym wyzwaniem jak w przypadku, montaże samego grzejnika kanałowego.

Zalety korzystania z grzejników kanałowych.

Warto sobie także wyszczególnić zalety, jakie będą wiązać się z zastosowaniem tego typu systemu grzewczego. A trzeba pamiętać iż będzie tego stosunkowo sporo. Przede wszystkim, wdrożenie tego typu rozwiązania grzewczego, przyniesie nam wzrost efektywności grzewczej całej instalacji grzewczej. Grzejniki kanałowe o wiele lepiej rozprowadzają ciepło po pomieszczeniach mieszkalnych, szybciej je rozgrzewają. Wzrasta dzięki temu więc komfort przebywania w poszczególnych pomieszczeniach. Zapewniają także nieco zmniejszone zużycie energii cieplnej, a więc spalimy mniej materiałów opałowych, a co za tym idzie poniesiemy mniejsze koszty ogrzewania domu. Będzie się to także przekładać na ekologię, bowiem spalając mniej, wyemitujemy mniej zanieczyszczeń do atmosfery. W zasadzie, każdy producent grzejników kanałowych będzie tutaj wychwalać inne zalety i przekonywać do tego, iż jego grzejniki są najlepsze. Jednakże pamiętać trzeba, iż po prostu grzejniki kanałowe zawsze będą rozwiązaniem lepszym niż grzejniki ścienne. Warto mieć tę kwestię na uwadze, gdyż pozwoli nam to na efektywny dobór systemu grzewczego do naszego domu.

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page