Zalety programów lojalnościowych dla firm

Na rynku aktualnie istnieje mnóstwo różnych firm, zajmujących się dystrybucją najróżniejszych produktów. Z racji, że konkurencja na rynku jest ogromna, każdego dnia wiele firm robi wszystko by zdobyć klienta. Wiele firm odkryło, że świetną alternatywą na przyciągnięcie lub zatrzymanie klienta są wprowadzane programy lojalnościowe dla firm. Na czym to polega?

prezentyZałóżmy, że na rynku istnieje firma, która dostarcza innej firmie różne produkty w ramach sprzedaży. Wiadomo, że skoro produkty te nabywa inna firma, to jest to poważny klient, dostarczający większe dochody niż klient indywidualny. Jednakże, nie należy zapominać o indywidualnym kliencie i warto także wprowadzić programy lojalnościowe dla klientów. Czy to firmy czy pojedynczy klienci, to wobec każdego z nich trzeba wykazywać się ze szczególną dbałością.

Wprowadzenie programu lojalnościowego (przykładem może byś system Lumo) polega, na tym, że klient zgadza się na uczestnictwo w nim i w ramach takiego programu zbiera na swoim indywidualnym, założonym wcześniej komputerowym koncie punkty. Ilość zdobytych punktów zależy od wartości cenowej nabytych produktów. Wiadomo, im droższe produkty zostaną nabyte, tym większa ilość punktów trafi na konto. Dzięki programowi już od pewnego pułapu punktów istnieje możliwość wymienienia tych punktów na nagrody rzeczowe, usługi, wycieczki. Pula nagród jest przeróżna, a nagrody są atrakcyjne. Można wymienić punkty na różnego rodzaju urządzenia kuchenne, telewizor, sprzęt komputerowy, biżuterię, jakąś usługę, typu masaż gorącymi kamieniami.

Jeżeli zgromadzi się większą ilość punktów, to nagrody są jeszcze bardziej wartościowe, typu wycieczki. Można skorzystać z pobytu SPA dla dwóch osób lub wymienić punkty na wspaniałą wycieczkę za graniczą. Wszystko zależy od tego, co w swojej ofercie posiada dana firma. Nagrody są wartościowe! Warto zatem skorzystać z takiej możliwości.

Artykuł z kategorii Biznes, Marketing
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page