Zalety i wady kredytów konsolidacyjnych

Utrata panowania nad spłatami kredytów to obecnie dość powszechnie występujący problem. Z uwagi na ten fakt, coraz większą popularnością cieszą się na rynku finansowym kredyty konsolidacyjne, które wszystkie istniejące kredyty danek osoby scalają w jeden kredyt – a zatem jedną ratę, najczęściej na znacznie lepszych warunkach. Jakie są podstawowe zalety i wady kredytów konsolidacyjnych?

Kredyt konsolidacyjny – zalety

Warto pamiętać, że kredyty konsolidacyjne nie są przeznaczone jedynie jako ostatnia deska ratunku dla osób, które nie radzą sobie ze spłatą wielu kredytów. Często decydują się na to rozwiązanie również osoby, które choć są w stanie spłacać większą ilość kredytów jednocześnie, z uwagi na ich ilość decydują się na zamianę wielu kredytów w jeden. Duża ilość kredytów to stosunkowo duże prawdopodobieństwo przegapienia terminu wpłaty, czy dokonania zapłaty na inny numer rachunku niż ten, który widnieje na blankiecie wpłaty etc. Potencjalnych problemów i pomyłek jest wiele. W związku z tym konsolidacja kredytów jest w tym aspekcie rozwiązaniem niezwykle przydatnym i rozsądnym. Druga grupa osób, które decydują się na wybór kredytu konsolidacyjnego to kredytobiorcy, którzy nie radzą sobie ze spłatą zaciągniętych wcześnie zobowiązań. Dla nich kredyty konsolidacyjne stanowią istne koło ratunkowe, które pozwala niemal w ostatniej chwili powrócić na prostą drogę.

Wielką zaletą tego typu produktów finansowych jest fakt, iż skonsolidować możemy dosłownie każdy typ kredytu. Oczywiście nie każde typy kredytów opłaca się ze sobą łączyć – o czym mowa niżej. W ramach kredytu konsolidacyjnego można łączyć ze sobą między innymi klasyczne kredyty konsumpcyjne, zadłużenia rachunków osobistych oraz kart kredytowych, kredyty samochodowe, mieszkaniowe, gotówkowe etc. Ze wszystkich zalet kredytu konsolidacyjnego z pewnością kluczowa jest ta dotycząca otrzymania realnej szansy na spłatę długów i stanięcia na nogi. Bez konsolidacji kredytów w wielu przypadkach może się to okazać zwyczajnie niemożliwe.

Potencjalne wady kredytów konsolidacyjnych

Zdecydowanie trudniej w kredytach konsolidacyjnych odnaleźć wady o czym można przeczytać na portalu konsolidacja-kredytow.info. Jeśli jednak bardzo postaramy się ich szukać, kilka potencjalnych możemy znaleźć. Jedną z wad może być między innymi łączenie w kredyt konsolidacyjny zadłużenia wynikającego z kredytu hipotecznego oraz innego typu zadłużeń. Chodzi zwyczajnie o małą opłacalność tego typu czynności. Potencjalną wadą może być również zaciąganie kredytu konsolidacyjnego na zadłużenia, które zostały zaciągnięte niedawno lub ich okres spłaty wynosi kilka miesięcy.

Artykuł z kategorii Finanse
Tagi artykułu: , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page