Zakup zabawek do przedszkola, czyli praktyczne porady jak kupić mądrze

Zakup zabawek, to jedna z wielu kwestii z którą będziemy musieli rozwiązać podczas otwierania przedszkola, lub uzupełniania go. Kwestia na pozór banalna, jednak zależy nam na tym, aby mądrze wydać pieniądze przeznaczone na ten cel, oraz aby nasi podopieczni byli w pełni zadowoleni i bezpieczni podczas zabawy. Warto więc wziąć kilka kwestii pod uwagę, a na pewno zakupy będą satysfakcjonujące, zarówno dla nas, jak i wielu pokoleń naszych podopiecznych. Od czego zacząć? Na co zwrócić uwagę?

Ustalenie budżetu

the-girl-and-the-doves-1413232-mUstalenie budżetu jest oczywiście najważniejsza podczas planowania zakupu zabawek. Musimy rozważyć takie kwestie jak ilość pieniędzy, a ilość podopiecznych które nasze przedszkole będzie obsługiwać, oraz jak dużo miejsca mamy na pokój przeznaczony do zabaw, dzięki temu będziemy łatwiej mogli podjąć decyzje jakie zabawki i w jakiej ilości musimy kupić, z czego musimy zrezygnować a w co warto zainwestować.

Kupno zabawek

Po ustaleniu budżetu, możemy przejść do kwestii samego kupna. Warto zastanowić się, jakich zabawek potrzebujemy. Bardzo pożyteczne zabawki, i takie które nie są przypisane do żadnej grupy to zazwyczaj zabawki edukacyjne, dzięki którym dzieci szybciej pojmują kwestie takie jak rozpoznawanie kolorów, kształtów, rozwijają myślenie, zarówno abstrakcyjne jak i logiczne, dlatego zdecydowanie warto zainwestować w takie zabawki. Oczywiście, nie może zabraknąć kultowych i tradycyjnych samochodzików, lalek, domków, czy mini pociągów do zabawy. Warto również kupić klocki, puzzle, oraz zabawki które mogą być wykorzystywane przez grupę dzieci – wspólne zabawy rodzą nowe przyjaźnie, i pomagają dzieciom się otworzyć, co jest bardzo kluczowe w dalszej edukacji i życiu.

Nie zapominamy także o kupieniu kilka takich samych zabawek z wybranej grupy, ponieważ ważna jest różnorodność, ale równie ważna jest ilość pozwalająca bawić się co najmniej kilku dzieciom podobną zabawką jednocześnie. Jeżeli chodzi o kącik zabaw, rozmieszczenie zabawek również gra kluczową rolę. Warto, aby zabawki były dobrze widoczne, i ładnie posegregowane, a kącik od dziewczynek i chłopców nie był zbyt bardzo oddalony od siebie – dzieci podświadomie będą wyczuwać mur, i przypisywać się do grupy ze względu na płeć, co może utrudniać kontakty i wspólne zabawy.

Gdzie kupić zabawki i na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupów, należy zwrócić przede wszystkim na takie kwestie jak jakość zabawek, warto przyjrzeć się czy nie mają ostrych kantów oraz kawałków plastików które są pozostałością po niedbałym zgrzaniu części zabawki, czy zabawki nie pachną brzydko, ponieważ może to sygnalizować że z zabawką jest coś nie tak. Absolutnie unikamy kupowania zabawek w niesprawdzonych miejscach, ponieważ zabawki pochodzące z takiego źródła mogą być toksyczne, a co za tym idzie niebezpieczne dla dzieci i dorosłych także. Warto kupować zabawki w sprawdzonych sklepach, które w swojej ofercie mają różne marki klocków dla dzieci ale także lalki, i zabawki edukacyjne. Bardzo często sklepy te mają niższe ceny niż sklepy stacjonarne, no i oczywiście dostawa jest znacznie łatwiejsza. Warto jednak czytać opinie przed zakupami, aby nie narazić się na nieprzyjemności.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page