Zadbaj o skórę latem

Lato to czas urlopów i błogiego odpoczynku, jednak dla naszej skóry jest to okres wzmożonego bombardowania jej szkodliwymi czynnikami. Wszyscy wiemy jak zgubne może być dla skóry zbyt intensywne opalanie, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że równie szkodliwe mogą okazać się np. kąpiele w słonej lub mocno chlorowanej wodzie. Jeśli dodamy do tego spożywanie zbyt małej ilości płynów, gorszą niż zazwyczaj dietę i mniejszą dawkę snu to możemy być pewni, że po wakacjach stan naszej skóry ulegnie znacznemu pogorszeniu.

Na szczęście można temu wszystkiemu zaradzić poprzez zastosowanie odpowiednich kosmetyków i dbanie o właściwą dietę oraz wystarczające ilości snu. Najczęstszym letnim problemem jest skóra odwodniona, którą powodują przede wszystkim zbyt mała ilość wypitych płynów i ekspozycja na promienie słoneczne. Żeby zaradzić odwodnieniu trzeba zatem nie tylko wypijać odpowiednio dużo wody, ale również stosować ochronne i nawilżające preparaty. Pod żadnym pozorem nie należy również opalać się bez zastosowania kremu z filtrem dobranego zgodnie z naszym fototypem.

tradzik2
Skóra wrażliwa wymaga dodatkowo unikania mocno chlorowanej wody (takiej jaką można spotkać na basenach) i w ogóle wystrzegania się czynników drażniących jeśli nie chcemy zatem swędzących przebarwień to unikajmy tego co zwykle je u nas wywołuje. Przypadłość ta wymaga również stosowanie nieco innych kosmetyków niż w przypadku skóry normalnej. Najlepiej jest wybierać takie, które albo są dedykowane dla osób z podobnymi problemami lub zawierają jak najmniej konserwantów, środków zapachowych, barwników itd. Miejsca szczególnie wrażliwe np. twarz dobrze jest też myć specjalnie do tego przeznaczoną wodą (można kupić w drogeriach lub aptekach) albo po prostu wodą mineralną. Pozwoli to uniknąć wielu nieprzyjemnych podrażnień.

Osoby z cerą trądzikową również powinny, w okresie letnim, otoczyć swoją skórę szczególną ochroną – przydatne okażą się dermokosmetyki na trądzik (http://www.bioderma.pl/produkty/sebium), które należy dobierać do swojego rodzaju cery. Z pewnością pomoże w tym lekarz dermatolog lub profesjonalna kosmetyczka. Osoby z jakimikolwiek problemami skórnymi nie powinny raczej kupować kosmetyków w ciemno. Najlepiej byłoby poprosić sprzedawcę o darmową próbkę preparatu, który zamierzacie nabyć i sprawdzić czy nie wywołuje on np. reakcji alergicznej. Często bywa tak, że dopiero któryś z kolei kosmetyk nadaje się do waszego rodzaju skóry. Warto też utworzyć sobie „bazę danych” zawierających sprawdzone dermokosmetyki, które możecie stosować bez obaw.

Artykuł z kategorii Uroda, Zdrowie
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page