Zabawa sylwestrowa w Poznaniu

Przed nami święta Bożego Narodzenia, a zaraz potem zabawa sylwestrowa. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na spędzenie tych wyjątkowych dni oraz powitanie Nowego Roku powinniście pomyśleć o odwiedzeniu Poznania. To jedno z największych, a jednocześnie najstarszych polskich miast. Jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, naukowym i gospodarczym. Miłośnicy historii i architektury mogą tam podziwiać wielowiekowe zabytki, jak chociażby Ratusz, położony w sercu Starego Rynku, gotycką Katedrę czy Ostrów Tumski.

Ci, którzy kochają sztukę, a jednocześnie dobrą zabawę również nie powinni nudzić. W mieście działa, bowiem opera, filharmonia i balet, a ponadto liczne teatry, kina, muzea czy galerie sztuki. Jak co roku bowiem, w grudniu w centrum starówki staną przepiękne rzeźby lodowe wykonane przez artystów z wielu krajów, zaś 31 odbędzie się huczna zabawa sylwestrowa, z pokazem sztucznych ogni oraz występami i koncertami znanych muzyków Warto w tym czasie zadbać o wyjątkowo komfortowy nocleg, który uprzyjemni wam dodatkowo pobyt w tym wspaniałym mieście. Doskonałym wyborem zapewne są komfortowe i niezbyt drogie apartamenty.

Charakteryzują się one luksusowym, przestronnym wnętrzem, funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń, w tym kuchni lub aneksu kuchennego, sypialni oraz salonu. Ponadto w większości wyposażone są w stylowe, zaprojektowane przy współudziale architektów czy projektantów wnętrz meble, a także w nowoczesny sprzęt audio i wideo wraz z telewizorem nadającym, w jakości HD i bezprzewodowym Internetem. Co ważne apartamenty często znajdują się w pobliżu najbardziej atrakcyjnych punktów miasta. Dzięki temu ich mieszkańców nie omijają najważniejsze wydarzenia kulturalne i imprezy. Apartamenty w przeciwieństwie do pokoi hotelowych gwarantują ponadto znacznie większą swobodę i poczucie prywatności. Wbrew powszechnym opiniom nie są także przeznaczone wyłącznie dla podróżujących samotnie.

Najczęściej, bowiem przystosowane są dla 4 osób. Warto, więc wziąć je pod uwagę, jeśli planujecie pobyt wraz z dziećmi, grupą znajomych czy przyjaciół. Rezerwacji najlepiej dokonać wcześniej, za pośrednictwem stron internetowych. Jeśli dobrze poszukacie możecie trafić na bardzo atrakcyjne promocje. Pamiętajcie jednak, że nawet standardowe ceny nie odbiegają od tych, jakie musielibyście zapłacić w hotelu. Zatem tegoroczny Sylwester koniecznie spędźcie w Poznaniu, najlepiej bawiąc się do białego rana na starówce, a potem odpocznijcie spokojnie w wygodnym apartamencie w centrum miasta.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page