Z wizytą u lakiernika

Każdy właściciel samochodu dba o swoje autko jak może, bo chce żeby przez wiele lat mogło mu służyć, a oprócz tego ładnie się prezentowało. Niestety samochody, tak jak i inne rzeczy, starzeją się. Poza tym ulegają wielu zdarzeniom na drogach, które pozostawiają ślady na karoserii. Po kilku latach użytkowania mogą więc pojawić się różne uszkodzenia na lakierze, na przykład zadrapania, rysy czy otarcia.

W przypadku niewielkich uszkodzeń można spróbować poradzić sobie samemu. Bardzo wygodnym wyjściem jest zakup lakieru w sprayu. Dobranie takiego lakieru jest bardzo proste, gdyż wystarczy znajomość jego kodu, który najczęściej umieszczony jest na tabliczce znamionowej auta. Lakier w sprayu jest właściwie, już bezpośrednio po zakupie, gotowy do użycia. Wcześniej jednak należy przygotować powierzchnię przeznaczoną do lakierowania przez oczyszczenie i odtłuszczenie. Na pewno każdy z nas poradziłby sobie z niewielką rysą czy zadrapaniem mając do dyspozycji taki lakier.

Jednak, chociaż warto mieć w swoim garażu puszkę sprayu, w przypadku lakierowania całych elementów, jak na przykład zderzaki czy błotniki, wizyta u lakiernika pozostaje niezastąpiona z uwagi na trwałość profesjonalnego lakierowania i wysoki poziom estetyki. Do lakierowania auta lakiernicy używają dobrej jakości lakierów i nowoczesnego sprzętu. Sprzęt lakierniczy obejmuje między innymi pistolety lakiernicze, szlifierki, polerki oraz narzędzia specjalistyczne.

Pady polerskie to małe, ale bardzo ważne akcesoria, które ułatwiają utrzymanie lakierowanych powierzchni w połysku. Wprawdzie lakierowanie auta nie należy do najtańszych usług, jednak nie robimy tego często i warto raz na jakiś czas poprawić wygląd swojego podniszczonego pojazdu. Tym bardziej, że na stronach internetowych dostępne są wszelkie niezbędne elementy wyposażenia lakiernika.

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page