Wysoki poziom integracji pracowników kluczem do wydajności

Przeprowadzane na przestrzeni ostatnich lat badania w wielu dużych firmach, przedsiębiorstwach i korporacjach, jednoznacznie wykazały, iż w firmach gdzie pracownicy często spotykają się ze sobą po pracy, wychodzą wspólnie na lunch, spotykają się w rodzinnym gronie, są lepiej do siebie nastawieni, a co za tym idzie, lepiej ze sobą wzajemnie współpracują. Chodzi tutaj więc przede wszystkim o osiągnięcie prawidłowego poziomu integracji wewnątrz przedsiębiorstwa, która można osiągać na kilka sposobów. W poniższych akapitach postaramy się wykazać, w jaki sposób zapewnić sobie zgraną ekipę, która skutecznie będzie podchodzić do realizacji wyznaczanych celów i zadań, aby ostatecznie zapewnić przedsiębiorstwu lepszy poziom efektywności podejmowanych działań. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Imprezy integracyjne.

Jednym z podstawowych przykładów będą tutaj rzecz jasna wszelkiego rodzaju imprezy integracyjne, aczkolwiek trzeba pamiętać, iż tego typu impreza powinna być bardzo starannie przygotowana i zorganizowana, aby mogła odnieść należyty skutek. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby pracownicy uczestniczący w imprezie nie zanudzili się na śmierć, ale żeby bardzo dobrze bawili się w swoim towarzystwie, co pozwoli im na kreowanie lepszych relacji wewnętrznych. Bardzo dobrym pomysłem jest organizacja wszelkiego rodzaju imprez sportowych, czy też zawodów drużynowych, jak chociażby wyjście na paintball, gdzie pracowników dzielimy na dwie drużyny a następnie pozwalamy im ze sobą współpracować. Generalnie rzecz ujmując, można powiedzieć, iż taka forma organizacji imprezy będzie bardzo skutecznym rozwiązaniem, wobec czego warto wziąć ją pod uwagę przy obmyślaniu strategii budowania pozytywnych relacji wewnątrz firmy.

Wieczory tematyczne.

Drugą opcją są tutaj odpowiednio zorganizowane wieczory tematyczne dla firm w czasie których można się bawić w odpowiedniej tematyce. Czasami będzie to dyskoteka w klimacie lat 80-tych, a czasami coś zupełnie innego. Grunt to dobra zabawa dla uczestników, którzy podczas takiej formy rozrywki mogą ze sobą dowolnie rozmawiać budując tym samym pozytywne relacje. Generalnie rzecz więc ujmując, należy tutaj powiedzieć, iż dobra organizacja imprez jest wymagającym zadaniem, a nie zawsze trzeba do tematu podchodzić książkowo. Czasami niezbędne będzie nieco więcej kreatywności i otwartości na ciekawe propozycje. Czasami warto zapytać samych pracowników, jakiego rodzaju atrakcje by sobie życzyli w czasie organizowanej przez nas imprezy firmowej, aby sprostać ich wymaganiom. Jeśli będą zadowoleni z jakości organizacji imprezy i z zapewnionych im atrakcji i rozrywek, z całą pewnością będą bawić się o wiele lepiej, zaś impreza będzie nam przynosić jeszcze lepsze i bardziej pozytywne, bardziej wymierne efekty, co przecież tutaj jest akurat kwestią zdecydowanie najbardziej istotną.

Artykuł z kategorii Turystyka
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page