Wyposażenie minikoparki w dodatkowy młot hydrauliczny

Wyposażenie minikoparki w dodatkowy młot do prac wyburzeniowych to w wielu przypadkach bardzo dobra inwestycja. Może się nawet okazać, iż dzięki takiemu zakupowi firma będzie mogła znacznie poszerzyć zakres świadczonych usług, a to jest w tym przypadku szalenie istotną kwestią. Musimy bowiem pamiętać, iż młot do minikoparki to bardzo pożyteczne narzędzie, dzięki któremu możliwe będzie przeprowadzenie całkiem sporej ilości dodatkowych prac. Przede wszystkim, chodzi tutaj o prace stricte wyburzeniowe, ale nie tylko. Przyjrzyjmy się zatem dokładniej, w czym pomoże nam wyposażenie minikoparki w dodatkowy młot hydrauliczny do wyburzeń.

Ile kosztuje wyposażenie minikoparki w młot hydrauliczny?

Oczywiście ceny młotów hydraulicznych będą bardzo zróżnicowane, choć trzeba przyznać, iż najprostsze urządzenia, możemy zakupić już w cenie około 10-15 tys. PLN. Im jednak lepszy młot hydrauliczny będziemy chcieli zakupić, tym jego cena będzie rosnąć w górę. Czasami wręcz warto jednak poszukać młota nieco droższego, bowiem jest on bardziej profesjonalnie wykonany. Droższe urządzenia, będą posiadać odpowiednie zabezpieczenia i rozwiązania technologiczne, lepiej amortyzujące energię wibracji i drgań podczas pracy młota.

W każdym razie, jeśli zdecydujemy się na wyposażenie minikoparki w młot hydrauliczny, trzeba będzie liczyć się z koniecznością poniesienia stosunkowo sporych kosztów. Co jednak nie jest powodem do rezygnacji z inwestycji. Może się bowiem okazać, iż inwestycja pomoże firmie wejść w nowe obszary działalności, które dotychczas były przed nią zamknięte.

Gdzie kupić dobry młot hydrauliczny do minikoparki?

Aby zakupić dobrej jakości młot do minikoparki trzeba będzie znaleźć solidnego dostawcę, który zagwarantuje nam prawidłowy dobór mota do modelu posiadanej maszyny. Jest to bardzo istotna kwestia, bowiem młoty generują duże ilości drgań podczas pracy. Jeśli byśmy zastosowali zbyt duży młot, w stosunku do masy własnej naszej minikoparki, mogłaby ona tego w dłuższej perspektywie nie wytrzymać. Przede wszystkim, uszkodzeniu uległoby ramię koparki, które jest w pierwszej kolejności narażone na negatywny wpływ drgań młota hydraulicznego.

Najlepszym wyjściem, będzie tutaj zakup młota na rynku pierwotnym, prosto od producenta, bądź też jego przedstawiciela. Dzięki temu bowiem, będziemy mogli mieć pewność, iż dobór młota będzie przeprowadzony w stu procentach prawidłowo. Warto więc poszukać firm zajmujących się produkcją młotów hydraulicznych do minikoparek, jeśli jesteśmy zakupem takiego urządzenia zainteresowani.

Podsumowanie.

Można więc powiedzieć, iż wyposażenie minikoparki w dodatkowy młot hydrauliczny nie jest zadaniem wyjątkowo kłopotliwym, ani też bardzo kosztownym. Koniecznością jest jednak prawidłowe dopasowanie młota do posiadanego modelu minikoparki, aby nie doprowadzić do jej uszkodzenia, poprzez zastosowanie zbyt dużego młota, charakteryzującego się zbyt dużą energią uderzenia.

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page