Wymiana gier na konsole

Branża gier video to jedna z najprężniej i najszybciej rozwijająca się część biznesu na całym świecie, która porywa za sobą miliony fanów. Wiele osób lubiących grać w gry z zapartym tchem śledzi poczynania swoich ulubionych firm deweloperskich, wyczekując na nowe tytuły, które porwą je w wirtualny świat, pełen przygód i niezapomnianych historii.

Gry już dawno wyszły ze stadia, które określało je jako nic nie znaczącą rozrywkę i obecnie są to ogromne produkcje pochłaniające miliony dolarów, angażujących setki specjalistów i artystów i dzieła, które pozwalają nam się zarówno rozerwać po ciężkim dniu w pracy czy szkole, przeżyć chwile pełne uniesienia, dreszcz emocji i grozy, a także wzruszać i pozostawiać cząstkę siebie w naszych sercach i umysłach.

Za popularnością gier przemawia fakt możliwości wcielenia się w swoje ulubione postacie i zmierzenia się z sytuacjami, które w życiu realnym byłyby niezwykle problematyczne, a nawet niemożliwe. Biorąc czynny udział w wydarzeniu i historii rozgrywającej się na ekranie, gracz może niemal poczuć rozgrywkę na własnej skórze, wcielając się w żołnierza, specjalnego agenta, superbohatera, kierowcę rajdowego i wiele innych postaci.

 

Ceny gier

Popularność hobby jakim niewątpliwie są gry na konsole, komputery czy urządzenia mobilne skutkuje ogromnym nakładem nośników fizycznych z grami, które spotkać można w wielu sklepach w całym kraju. Hobby, jak każde inne nie jest jednak tanie, bowiem koszt nowej gry na konsole nowej generacji, tj. PS4 czy Xbox One to koszt w granicach 200 – 260 zł za wersję standardową. Gry z tzw. przepustkami sezonowymi, dającymi dostęp do wydawanych po premierze dodatków do gry to koszt ok. 360 zł. Ceny dla kolekcjonerów są jeszcze większe, bowiem specjalne wydania gier z figurkami, albumami czy innymi przedmiotami kolekcjonerskimi zaczynają się zazwyczaj od ok. 500 zł.

Ceny nie małe, a zważywszy na fakt, że dużych premier w roku jest co najmniej kilkanaście, trzeba naprawdę sporo wyłożyć na zakup ich wszystkich.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem w takich sytuacjach, gdy gier, które nas faktycznie interesują jest zbyt wiele i nie chcemy czekać roku lub dłużej aż cena spadnie jest skorzystanie z opcji jaką udzielają graczom wybrane sklepy z grami, czyli wymianę lub zakup gry używanej.

 

Może wymiana?

Wymiana gier na konsole praktykowana jest od lat za pośrednictwem portali ogłoszeniowych czy poczty pantoflowej, jednak często mogło się to wiązać z problemami natury technicznej lub niedogadania się z kontrahentem. Wymiana grami w autoryzowanym punkcie sklepowym to zawsze bezpieczniejsze rozwiązanie niż umawianie się z kimś nieznajomym, dlatego usługa ta staje się coraz popularniejsza i powszechniej praktykowana, otwierając przed graczami całkiem nowe możliwości.

Proces wymiany gry na konsole w punkcie obsługowym sklepu jest dziecinnie prosty. Wystarczy przynieść swoje stare gry do sklepu, pracownik sprawdzi ich jakość i wyceni je zgodnie z obowiązującym cennikiem (jedne tytuły będą cenniejsze od innych) i zaproponuje nam możliwość wybrania gry z oferty sklepu za określone kwotę. Nie trzeba się jej jednak sztywno trzymać, bowiem możemy wybrać grę tańszą i resztę pieniędzy otrzymamy w postaci gotówki. Możemy także wybrać grę droższą i różnice dopłacić na miejscu.

Dzięki temu gracze, którzy nie chcą lub zwyczajnie nie mogą pozwolić sobie na wydawanie pełnych kwot na gry nowe, mogą skorzystać z oferty gier używanych i cieszyć się swoimi ulubionymi grami za dużo niższą kwotę. Jest to także okazja dla kolekcjonerów, którzy na próżno mogą szukać starszych tytułów w dużych sklepach z grami. W sklepie, który oferuje gry używane często znaleźć można prawdziwe perełki i okazy, które kolekcjonerów przyprawią o szybsze bicie serca, a wszystko odbywa się szybko sprawnie i co najważniejsze bezpiecznie.

Wymiana gier na konsole to naturalna ewolucja rynku gier, który z roku na rok staje się coraz bardziej oblegany, a co za tym idzie, także droższy, dlatego warto wiedzieć, że istnieją dużo tańsze alternatywy.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page