Wyłuskiwanie liderów

trzaskaKluczem do sprawnego funkcjonowania każdego współczesnego przedsiębiorstwa na wolnym rynku jest to, aby mogło się ono nieustannie rozwijać. Na sprawne funkcjonowanie składają się wszystkie elementy składowe firmy, takie jak dobry produkt, sprawna dystrybucja, dobre zarządzanie zapasami, właściwe reklamowanie produktu, ustalanie rozsądnych i konkurencyjnych cen oraz dobór właściwego personelu do realizacji tych wszystkich zadań.

I właśnie chyba ten ostatni element, jakim jest zarządzanie personelem staje się w obecnych czasach coraz ważniejszy. Dzieje się tak, bo produkty stają się nierzadko coraz bardziej podobne do siebie, w dziedzinie reklamy trudno wymyślić jakieś przełomowe rzeczy, które pozwoliłby zdystansować konkurencję, a dystrybucja najczęściej oparta jest o ten sam model.

Zasoby ludzkie są natomiast niepowtarzalne i właśnie odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach są w stanie pchnąć firmę na właściwe tory rozwoju.

Problemem jest tylko wyłuskanie tych najcenniejszych pracowników i odpowiednie ich wyszkolenie. Właściwy lider w zespole (zobacz: anacco.pl) potrafi bowiem świetnie zmotywować swoich podwładnych do działania i odnoszenia sukcesów. Dobrze prowadzony mentoring pozwala na stopniowe i systematyczne rozwijanie pożądanych umiejętności u pracowników. A robiona systematycznie ocena 360 stopni pozwala uzyskać niezwykle cenne informacje o tym, jak ten proces postępuje, jak dana osoba jest postrzegana przez innych.

No i oczywiście daje też solidne podstawy do poprawy, bo właściwe przeprowadzona, jest doskonałym ku temu narzędziem.

Artykuł z kategorii Biznes
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page