Wyjazd za chlebem do Norwegii

Poszukiwanie pracy w Norwegii nie jest łatwe. Najczęściej jednak pada pytanie, czy wyjazd w ciemno, bez pracy ma sens? Powiem to na przykładzie wielu osób, że warto. Na początek trzeba jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, co powoduje, że staramy się wyjechać za chlebem do innego kraju. Dla większości osób odpowiedź jest banalna. Brak w naszym kraju pracy i perspektyw na dalsze życie. Dlatego też wiele osób decyduje się na wyjazd właśnie do kraju, którym jest Norwegia. Państwo wikingów to miejsce, gdzie można naprawdę dobrze zarobić oraz godnie żyć.

Jeśli już zdecydowani jesteśmy na wyjazd, to kolejną rzeczą jest język. Obowiązkowo trzeba nauczyć się chociaż podstaw, aby móc załatwić większość standardowych spraw. Na sam początek wystarczy podstawowa znajomość norweskiego, a po np. przyjeździe do Oslo możemy zapisać się na kurs jezyka norwerskiego, dzięki czemu podszkolimy swoją znajomość języka. Naturalnie, w pracy i codziennych kontaktach z ludźmi będziemy się uczyć języka.

Teraz już czas na samo poszukiwanie pracy. Nie ma za bardzo sensu szukać pracy poprzez internet. Lepszym rozwiązaniem, jest już mieszkać w Norwegii. O wiele łatwiej jest znaleźć pracę, jeśli w CV wpisany mamy norweski adres i norweski numer telefonu. Dodatkowo, będąc na miejscu pracę trzeba sobie wychodzić. Najlepiej po stworzeniu sobie bazy udać się do każdej firmy, zostawić swoje CV. W Norwegii obowiązuje jedna podstawowa zasada. O pracę walczy bardzo dużo imigrantów, dlatego samo wysyłanie CV mailowo nie jest najlepszym rozwiązaniem. Np. jeśli pracodawca poszukuje pracowników, to z wysłanych CV przegląda tylko pierwsze np. 3 maile, oczywiście jeśli szuka trzech osób. Jeśli te osoby spełniają wymagania reszta maili nie jest już brana pod uwagę. Więc jeśli będziemy w tej trójce, to mamy dużą pewność, że ta praca może należeć do nas.

Najważniejsze jest jednak poszukiwanie pracy. Jeśli będziemy wytrwali, to na pewno uda nam się pracę znaleźć, a moje doświadczenie z tym tematem wskazuje, że praca tam jest naprawdę opłacalna.

Artykuł z kategorii Praca
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page