Wybór łyżew do jazdy

Od kilku lat w naszym kraju można zauważyć wzrost zainteresowania jazdą na łyżwach. Może nie ma w naszym kraju takiej manii jak ma to miejsce w Skandynawii, bądź za południową granicą w Czechach i na Słowacji. Ale i u nas ta tendencja rośnie. Dziś jeździć możemy już przez cały okres, a nie być ograniczeni tylko i wyłącznie do sezony zimowego. To też jeden problem mamy z głowy. Dzisiaj w większości większych miast znajduje się choćby jedno lodowisko, na którym można pojeździć.

A więc, aby pojeździć na łyżwach musimy spełnić jeszcze jeden element, równie ważny jak lodowisko. Chodzi właśnie o łyżwy Olsztyn. Gdybyśmy wybierali łyżwy kilkanaście lat temu, nie było by z tym najmniejszego problemu. Dla dziewczyn przeznaczone były figurówki, natomiast dla chłopców hokejówki.

I po kolei, figurówki są przeznaczone do jazdy figurowej, w której zależy nam na kręceniu piruetów, a hokejówki wykorzystywane są do szybkiej jazdy, o wiele łatwiej w nich zahamować, albo zmienić kierunek jazdy. To też te drugie są wykorzystywane np. w hokeju.

Dziś doszedł jeszcze jeden model, tzw. łyżwy regulowane. Są one idealne dla dzieci, bowiem bardzo szybko rośnie im noga, a konieczność kupowania co roku nowych łyżew z pewnością by nas nie ucieszyła.

Jeśli chodzi natomiast o producentów, to odradzam zakup modeli najtańszych, dostępnych w supermarketach. Ich cena to niekiedy nawet 30 złotych, ale nie mogą się one równać jakością do tych najlepszych. Można nawet stwierdzić, że są to tzw. jednorazówki, bowiem później takich łyżew nie da się nawet zaostrzyć.

Dlatego, jeśli nie mamy odpowiedniej kwoty na zakup nowych łyżew, lepiej nie kupować tych najtańszych. Lepszym rozwiązaniem z pewnością będzie wypożyczenie. Nie jest to drogie, bo z reguły już za 5 złotych to zrobimy. Natomiast jeśli chodzi o producentów, których warto polecać to są to między innymi: NikeBauer, K2, Tempish, Botas, Roces.

Tych producentów mogę z cała odpowiedzialnością polecić. Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji ich produkty zaspokoją wymagania każdego łyżwiarza.

Na sam koniec wspomnieć należy jeszcze o jednej kwestii. Mianowicie o wiązaniu. Nie polecam modeli zapinanych na klamry. Zdecydowanie lepsze są te sznurowane, bo dzięki temu jesteśmy lepiej dopasować do swojej stopy obuwie, co przekłada się na komfort w trakcie jazdy. A cena tych dobry zaczyna się już od około 150 złotych. Natomiast górna granica, a może nie warto o niej wspominać.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu:

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page