Wybieramy posadzkę do naszego domu

Posadzki przemysłowe mogą w istotny sposób wpłynąć na warunki pracy panujące w danym obiekcie oraz na jego wartość. Należy je zatem wybierać z rozwagą.

Warto pamiętać, że posadzki zapewniają komfort pracy oraz bezpieczeństwo.

Prawidłowe ułożenie
przykładowa posadzka przemysłowaPrawidłowo ułożona podłoga powinna zawierać szereg warstw m.in. hydroizolacyjną, termoizolacyjną, akustyczną. Wszystkie te warstwy należy dobierać biorąc pod uwagę wielkość obciążeń, rodzaj pomieszczenia, jego przeznaczenie, charakter wykonywanych tam prac. Należy zatem oszacować wielkość obciążeń – tak mechanicznych jak i termicznych lub atmosferycznych. Jedną z warstw podłogi jest posadzka. Powinna ona mieść określoną grubość oraz strukturę. Jej podstawowym zadaniem jest ochrona podłogi przed uszkodzeniem.

Wybieramy posadzkę
Posadzkę winno się dobrać tak, aby jak najlepiej wywiązywała się z zdania ochrony podłogi. Wybierając ją należy wziąć pod uwagę możliwe szkodliwe czynniki, które mogą oddziałać na podłogę. Charakter tych czynników jest określany przez przeznaczenie pomieszczenia. Posadzki przemysłowe powinny być – przede wszystkim – odporne, wytrzymałe i twarde. Należy także zadbać, aby były dobrze wykończone. Szczególnie ważne jest odpowiednie uszczelnienie wypustów, uszczelnienie brzegów i krawędzi. Warto także zadbać, by posadzki były odporne na ścieranie.

Wylewka anhydrytowa vs. betonowa
Za obecnie najpopularniejsze należy uznać wylewki anhydrytowe oraz posadzki betonowe. Te pierwsze wymagają dwuskładnikowego gruntu. Jastrych anhydrytowy należy posypać piaskiem kwarcowym. Zapewnia to chropowatość powierzchni, co ułatwia przyklejenie do niej na przykład płytek ceramicznych. Jastrych jest, w porównaniu do wylewki betonowej, dość cienki. Ponadto szybko wysycha. Pozwala to szybciej zakończyć budowę. Wylewki betonowe nie ścierają się, są wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Na betonowych posadzkach można ułożyć panele oraz wykładziny. Nim się to uczyni warto położyć warstwę termoizolującą (na przykład styropian) oraz hydroizolującą. Posadzki te są zbrojone włóknami polipropylenowymi albo stalowymi.

Artykuł został przygotowany na podstawie strony o posadzkach przemysłowych Impuls – Posadzka-Przemyslowa.pl

Artykuł z kategorii Usługi
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page