Wrocław albo Kraków – gdzie zamieszkać?

Co może być lepszego niż własne cztery kąty i być może piec piąty? Zwłaszcza w mieście, które słynie z mostu kłódek i krasnali. Wiecie o czym mówię? Jako podpowiedź mogę dodać, że to miasto jest nazywane również Wenecją północy. Chodzi oczywiście o Wrocław, a konkretnie o jego zachodnią część, która mieści się w dzielnicy Fabryczna. Stabłowice to dawna wieś, która od 1928 roku jest nieodłączną częścią Wrocławia.

drewniana elewacjaSam Wrocław zaś jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce i ma swoim mieszkańcom do zaoferowania znacznie więcej niż same atrakcje turystyczne czy kulturalne, takie jak kina, teatry. Jest to także nie lada gratka dla miłośników filmów i seriali. Gdyby Wrocław był aktorem to jednym z tych najbardziej rozpoznawalnych. We Wrocławiu powstały m.in takie filmy jak Popiół i diament czy Sami swoi. Jeżeli więc szukasz swojego miejsca na Ziemi, Wrocław może być tym czego ci trzeba. Warto więc chociażby zerknąć i wpisać w wyszukiwarkę: nowe mieszkania w Stabłowicach.

Jeśli jednak Wrocław nie przypadnie Ci do gustu, zostaje dawna stolica Polski i dom legendarnego smoka Wawelskiego. Jednak Kraków to nie tylko to. Miasto kipi życiem, zarówno za dnia jak i w nocy. Pełne turystów i wydarzeń kulturalnych, w dodatku na skalę międzynarodową. Światowe dni młodzieży to nie jedyny moment, w którym można się nim zainteresować. Stare kina, teatry, dzielnice, muzeum to miejsce opływa w historię, którą z pewnością warto zgłębić. Jest jak żywy pomnik historii, przepełniony klimatem dawnej cyganerii, który wciąż można odnaleźć chociażby w takich dzielnicach jak Podgórze czy słynny Kazimierz.

Obecny tam od 1364 roku i nadal dostojny, niczym starszy pan, Uniwersytet Jagielloński dodaje temu miejscu splendoru i powagi, która miesza się ze studenckim młodzieńczym duchem, którego nieustannie przyciąga to miasto. Pisać można jednak dużo, ale słowa nie oddadzą w żaden sposób wyjątkowości tego miejsca. Zainteresowanym mogę jedynie doradzić żeby sami się przekonali, wystarczy wpisać: mieszkania Prądnik Biały Kraków i sprawdzić, co Kraków ma do zaoferowania.

Artykuł z kategorii Inne
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page