Wpływy do budżetu państwa

Finanse publiczne każdego państwa różnią się od siebie. Inaczej są zarządzane i inne są budżety w poszczególnych krajach. To, co jednak jest pewne w każdym państwie to ściąganie podatków. Te wpływy do budżetu nigdy się nie zmieniają, a obowiązki podatkowe spotykają obywatela każdego kraju. Więc nawet jeżeli wyjeżdżasz do pracy do innego kraju, jakim na przykład jest Holandia, to tam będziesz odprowadzać podatek.

W każdym kraju osoby płacą podatki od posiadanych dochodów, tutaj nie ma wyjątku, więc i zobowiązane są do tego osoby, wyjeżdżające do pracy do takiego kraju, jak Holandia. Podatek z Holandii na szczęście nie należy do najwyższych, więc rozliczenia podatkowe w Królestwie Niderlandów jest bardzo podobne do tych, które zobowiązywaliśmy się wypełniać w Polsce. Problemem jest tylko bariera językowa i miejsce składania podatkowych rozliczeń, którym w tym przypadku jest holenderski urząd podatkowy. Ci więc co pracują długo legalnie za granicą powinni liczyć się z tym, że wszelkiego rodzaju sprawy prawne i finansowe w obcym języku ich nie ominą. Wyjątku nie ma w kraju jakim jest Holandia.

Podatki jakie odprowadzali nam z pensji holenderscy pracodawcy, po powrocie do Polski możemy rozliczyć starając się o zwrot podatku z Holandii. Wówczas należy złożyć specjalne wnioski wraz z odpowiednią dokumentacją do urzędu podatkowego w Królestwie Niderlandów i czekać na swój podatek z Holandii. Czekać, ponieważ po rozpatrzeniu pozytywnie wniosku, pieniądze z tego tytułu wpłyną bezpośrednio na rachunek bankowy wnioskodawcy. To jedna z nielicznych korzyści jakie dają zagranicznym pracownikom podatki. Warto więc, jeżeli mamy taką możliwość z tego skorzystać i nieco uszczuplić dochody zagranicy, a samemu cieszyć się pieniędzmi, jakie wcześniej zabrał nam fiskus.

Artykuł z kategorii Finanse
Tagi artykułu: , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page