Własny pokój Twojego dziecka

Niezwykle ważnym pomieszczeniem w domu, gdy dziecko podrośnie staje się jego pokój. Kłopoty z przeprowadzką do własnego pokoju z pokoju rodziców są nieuniknione – warto wiec tak zaaranżować pomieszczenie dziecka, aby czuło się w nim bezpieczne. Pierwszą kwestią jest postawienie na przytulność i funkcjonalność. Warto także postawić na dodatki zawierające nadruki z ulubionymi bohaterami z bajek.

Zazwyczaj taką przeprowadzkę malca z sypialni rodziców do własnego pokoju przeprowadza się, gdy dziecko ma ok. półtora roku, a zdarza się, że i dużo więcej lat. Dla każdego dziecka jest ona szokiem, który może powodować bunt i opór przed wprowadzeniem się do własnego pokoju. Zachęcanie malca nie powinno odbywać się poprzez przekupywanie, warto rozłożyć je w czasie, rozmawiać o tym fakcie z dzieckiem.

Świetnym „zagraniem” jest zabranie dziecka do salonu meblowego, gdzie wspólnie z nami wybierze sobie meble. Pamiętać warto, iż dla malca najbezpieczniejsze i najwygodniejsze będą niskie meble, z wieloma otwartymi przestrzeniami, gdzie będzie układać swoje zabawki, gry, czy puzzle. Wybierajmy te zestawy dziecięce, w których cenie zawarte jest biurko – większość dzieci przedszkolnych lubi rysować, malować, bazgrać. Przyda się także solidny, włochaty i najlepiej kolorowy dywan do zabawy.

Jak wiadomo największy problem przy takiej przeprowadzce dziecka będzie wieczorem, kiedy dziecko powinno iść spać. Warto umilić mu tą przyjemność. Po pierwsze przyda się kolorowa pościel dziecięca – najlepiej z ulubionym, przyjaźnie wyglądającym bohaterem. Z kolei sama kołdra dla dziecka powinna być lekka, dopasowana do rozmiarów dziecka, warto wybrać tą wykonaną z najlepszych materiałów, dobrze jeśli jest antyalergiczna.

Niewątpliwie w obawie przed „samotnością” i strachem dziecka w nocy powinno się zakupić mu lampę włączaną dotykiem, ustawioną tuż obok łóżka oraz fluorescencyjne naklejki na sufit, które świecą w nocy.

Artykuł z kategorii Dom

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page