Właściwości oleju konopnego

Współcześnie na całym praktycznie świecie trwa walka z marihuaną, czyli konopiami indyjskimi, które mają właściwości psychoaktywne i przez wielu uważane są za lekkie narkotyki. Sprawia to, że wszystko, co kojarzy się z konopiami, uznawane jest z gruntu za niekorzystne i podejrzane. Tymczasem od przynajmniej kilkuset lat wykorzystanie konopi siewnej, czyli tej, która nie posiada właściwości psychoaktywnych, jest bardzo szerokie, a między innymi prowadzi do wykorzystania specjalnego tłoczonego oleju z tej rośliny.

Olej z konopi siewnej – czym jest?

Olej CBD wytwarzany jest z konopi siewnej i w wielu kulturach uznawany jest wręcz za życiodajny. Tłoczony na zimno, ma bardzo krótką datę ważności, ale stosowany może być zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce czy jako prozdrowotny dodatek do diety. Ma bardzo delikatny, orzechowy i charakterystycznie gorzki posmak, który sprawia, że w wielu kulturach staje się niezastąpionym elementem wszelkich kruchych sałatek warzywnych czy owocowych.

Dlaczego jest tak korzystny?

Właściwości oleju konopnego są bardzo wszechstronne, a to głównie za sprawą obecności w nim kwasów tłuszczowych nienasyconych. To właśnie one sprawiają, że olej ten uważany jest za doskonały dodatek spowalniający procesy starzenia skóry czy wspomagający prawidłową pracę organizmu. Co więcej, olej z konopi siewnych jest również bogatym źródłem rozmaitych witamin, poczynając od przeciwzapalnej i stymulującej układ immunologiczny witaminy K, a kończąc na poprawiającej wzrok witaminie A. Dostarcza również magnezu, który na pewno przyda się wszystkim wielbicielom kawy. Dzięki obecności cynku w oleju jest on stosowany również przy sporządzaniu kosmetyków z krótkim terminem ważności – szczególnie dobrze sprawdza się przy cerze trądzikowej i skłonnej do tworzenia się wszelkich niedoskonałości.

Artykuł z kategorii Zdrowie, Zwierzęta i rośliny
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page