Wirtualny spacer po hotelu

Coraz częściej widuje się na stronach internetowych hoteli baner lub przycisk z napisem „Wirtualny spacer po hotelu”. Większość internautów już wie czym są wirtualne spacery lub chociaż słyszeli oni cokolwiek na ich temat. Właściciele hoteli i pensjonatów chętnie korzystają z tej formy prezentowania swoich obiektów, ponieważ wirtualne spacery posiadają wiele zalet, których brakuje zdjęciom reklamowym, nawet tym najlepszym.

Czym są wirtualne spacery?

Wirtualny spacer to specjalna prezentacja ze zdjęć, którą umieszcza się na stronie internetowej. Umożliwia ona oglądanie obiektu np. wspomnianego hotelu w bardzo niecodzienny sposób. Otóż internauta może za pomocą myszki rozglądać się dookoła prezentowanej sceny w taki sposób, jakby w rzeczywistości znajdował się w prezentowanej scenerii, może ustawić widok spaceru na dowolny wycinek sceny, a także zbliżyć lub oddalić widok. Świetną funkcją są również interaktywne punkty, które użytkownik może klikać i dzięki temu przejść do kolejnego obszaru w wirtualnym spacerze np. z jednego pomieszczenia do drugiego. Naprawdę ciężko opisać słowami, jak działa wirtualny spacer, znacznie lepiej zobaczyć to na własne oczy, można to zrobić na stronie www.zwiedzanienaekranie.pl.

Popularność wirtualnych spacerów w hotelach

Swoją popularność w obiektach hotelowych wirtualne spacery zawdzięczają temu, że umożliwiają one bardzo efektywne odwzorowanie rozkładu przestrzennego w hotelu. Można z łatwością zaprezentować obiekt w wymiarze nieosiągalnym dla zwykłych zdjęć reklamowych, ponieważ oglądając wirtualny spacery potencjalny klient może poznać się na przestronności hotelu oraz na wygodzie poruszania się po jego wnętrzach. Prezentowanie hotelu za pomocą zdjęć, choć ma wiele zalet, nie daje takiej możliwości poza ewentualnym umieszczeniem na stronie internetowej zgrabnego planu hotelu.

Artykuł z kategorii Marketing
Tagi artykułu: , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page