Wieszaki i haczyki – gdzie je zamontować

wieszakiWieszaki i różnorodne haczyki znajdziemy niemal w każdym domu. Znajdują się na wyposażeniu szaf, garderób, łazienek czy przedpokojów. Stanowią przydatne akcesoria, które znajdują zastosowanie w przechowywaniu i porządkowaniu odzieży i dodatków do niej.

W których miejscach przydadzą się szczególnie?

Wieszaki i haczyki z pewnością niezbędne są w garderobie, szafie wnękowej lub tradycyjnej szafie wolnostojącej. Tradycyjne wieszaki pozwolą estetycznie rozwiesić odzież, która dzięki temu nie pogniecie się. Natomiast po wewnętrznej stronie drzwi do szafy warto zamocować niewielkie haczyki, na których zawiesić można choćby czapkę, apaszkę lub pasek do spodni. Tradycyjne wieszaki przydadzą się także wtedy, jeśli zamiast szafy korzystamy z ruchomego (na kółkach) wieszaka podobnego do tych widywanych w sklepach odzieżowych.

Podobnie niewielkie haczyki możemy przymocować od wewnętrznej strony drzwi prowadzących do wszelkich pomieszczeń domu. W kuchni przydadzą się do wieszania ściereczek bądź ręczników, w łazience zawiesimy również ręczniki, ale także szlafrok czy np. niewielki organizer na akcesoria kosmetyczne. W tym pomieszczeniu przyda się też specjalny wieszak, np. dwuramienny, przeznaczony typowo do przechowywania ręczników kąpielowych.

Wracając do kuchni, tutaj także otwierane drzwiczki szafek mogą od środka posiadać małe haczyki – przydadzą się np. do zawieszenia lekkich rękawic kuchennych oraz mniejszych sprzętów.

Wieszaki i haczyki w rożnej postaci przydatne są także w przedpokoju. Jeśli nie dysponujemy tu szafą, musimy wygospodarować inne miejsce na odwieszanie kurtek, płaszczów czy parasoli. Możemy więc zdecydować się na stojący wieszak, który pozwoli nie tylko na odwieszanie odzieży, ale także na odkładanie czapek, kapeluszy, chustek i parasoli. Na wybranym fragmencie ściany warto stabilnie zamocować nawet kilkanaście haczyków, które z łatwością pomieszczą odzież wierzchnią całej rodziny.

Obecność haczyków i wieszaków przyniesie wiele korzyści także w pokoju dziecinnym czy młodzieżowym. Ułatwią one utrzymanie porządku w odzieży, a także pozwolą na segregowanie zabawek, materiałów naukowych itp., jeśli zawiesimy na nich stosowne organizery czy koszyki.

Pamiętajmy też, że mocne i bardziej masywne akcesoria tego typu mogą posłużyć nam również np. do zawieszenia cięższych przedmiotów, jak np. doniczek z kwiatami. Możemy zamocować je przykładowo w suficie, by wykorzystać przestrzeń pod nim na ozdobienie naszego mieszkania.

Wreszcie, akcesoria tego typu będą niezbędne w garażu, gdzie pozwolą maksymalnie wykorzystać przestrzeń oraz uporządkować narzędzia, sprzęty i inne drobiazgi.

Zdjęcie: foter.com

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page