Wielkie miasta przeżywają oblężenie gołębi

Spełnienie wymagań co do czystości głównych ulic jest bardzo trudne, a dzieję się tak ponieważ w danym mieście jest bardzo duża populacja ptaków które produkują bardzo duże ilości zanieczyszczeń. Ptaki w zbyt dużej ilości są po prostu szkodnikami, a miasta walczą i to dość usilnie z ich nadmierną ilością. Konserwatorzy budynków toczą bardzo zażarte boje z ptakami i na każdym kroku próbują się ich pozbyć. Jedni inwestują w profesjonalne systemy do odstraszania ptaków inni testują różne popularne metody, które raz działają a raz nie.

Istnieją różnego rodzaju systemy które służą do odstraszania ptaków ale ciężko znaleźć takie które będą jednocześnie tanie i skuteczne dlatego miasta mają takie problemy z ptakami. Najgorszymi szkodnikami są gołębie i to one stanowią  najpoważniejsze zagrożenia. Na wielu dworcach czy też ulicach można je spotkać ich postura świadczy o tym, że są bardzo dobrze dokarmiane przez ludzi i nie mają powodów do zapewniania sobie jakiegoś pożywienia na własną rękę. Gołębie odchody stanowią rzeczy najtrudniejsze do usunięcia i najbardziej popularne, przetestowane sposoby na gołębie jednak najczęściej działają bez zarzutów, ponieważ są to ptaki mocno strachliwe.

W miastach zanieczyszczenia spowodowane przez ptaki to norma i praktycznie wszędzie są takiego problemy dlatego firmy zajmujące się odstraszaniem ptaków prosperują bardzo dobrze, jednocześnie nigdy nie było problemu z tymi zwierzętami ale kiedy poziom dostatku i poziomu życia wzrósł wzrosłą też liczba uciążliwych miejskich ptaków. Widać to doskonale w dużych miastach gdzie problem jest nasilony do maksimum.  Często reakcje są za późne kiedy ptaki się rozmnożą w olbrzymich ilościach i nic nie jest ich w stanie powstrzymać a ich eliminacja staję się coraz trudniejsza. Takiego rodzaju plagi mogą powodować olbrzymie straty materialne i duże utrudnienia dla mieszkańców np. nieproszony gołąb który siada każdego wieczoru na parapecie jakiegoś domu.

Artykuł z kategorii Inne
Tagi artykułu: , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page