Wiązania Burton – technologia i innowacja

Marka Burton jest doskonale znana wszystkim, którzy choć na chwilę poważnie podchodzili do spróbowania swoich sił na snowboardzie. Od początku swojego istnienia Burton znany jest z innowacji i odważnego podejścia do projektowania zarówno desek snowboardowych, a z czasem także butów, wiązań oraz odzieży snowboardowej.

Burton Snowboards sponsoruje także liczne eventy sportowe oraz najlepszych światowych zawodników, którzy na ich sprzęcie sięgają po najwyższe stopnie podium. Wiązania Burton, czy deski snowboardowe wykonywane są z najlepszych jakościowo materiałów, które w głównej mierze pochodzą z recyklingu. Są wytrzymałe i lekkie, dzięki czemu doskonale przekazują energię snowboardzisty na swój sprzęt, poprawiając kontrolę i komfort jazdy. Różnorodne modele snowboardowych wiązań Burton wytwarzane są w oparciu o technologie znane i stosowane w przemyśle lotniczym, dzięki czemu stają się one nie tylko trwałe, ale i charakteryzują się wysokim poziomem komfortu nawet podczas wielogodzinnych sesji snowboardowych.

wiązania burton stiletto

Wiązania Burton dzielą się na dwie główne grupy: wiązania montowane tradycyjnie na insertach oraz wiązania montowane na szynie. Wiązania do montowania na szynie posiadają w nazwie symbole EST, a deski Burtona z szyną montującą posiadają symbole IST, dzięki czemu łatwo jest skompletować odpowiedni i współgrający ze sobą sprzęt. Wiązania Burton są solidne i łatwe w zapięciu w każdych warunkach, dzięki tradycyjnemu systemowi zapięć wykorzystującego dwa paski.

Na uwagę zasługują również technologie wykorzystywane przez markę Burton w swoich wiązaniach snowboardowych. Tych na przestrzeni lat powstało bardzo dużo, które dopasowane są do profilu oraz przeznaczenia konkretnej kolekcji wiązań.

 

W wiązaniach Burton Stiletto wykorzystano następujące technologie:

  • RE:FLEX – Technologia wpływająca na konstrukcję wiązań, które zapewniają lepszą elastyczność i jeszcze lepsze czucie deski. Technologia ta jest kompatybilna ze wszystkimi systemami montażu wykorzystywanych w deskach snowboardowych.
  • AUTOCAN FULLBED CUSHIONING SYSTEM – Poprawiona amortyzacja wiązań, wpływająca na wyższy komfort jazdy oraz brak zmęczenia. Wpływa na to specjalnie skonstruowana warstwa FullBed przymocowana do podstawy wiązań. Dodatkowo wykorzystana została pianka EVA, która automatycznie dopasowuje się do ustawiania podeszwy buta.
  • DIAL-FLAD – To technologia mikroregulacji nachylenia łyżki, która umożliwia dopasowanie wiązania do indywidualnych potrzeb snowboardzisty. Łyżka pochyla się do przodu i do tyłu umożliwiając w ten sposób na dostosowanie wiązań do techniki jazdy.
  • SUPER GRIP CAPSTRAP – Połączenie dwóch materiałów wykorzystanych do konstrukcji dolnego strapa. Konstrukcja wiązania została wzmocniona solidnym tworzywem, a sam strap jest pokryty miękkim materiałem, który jeszcze lepiej opina but i trzyma go poprawiając komfort podczas jazdy.

wiązania burton

Bogaty wybór wiązań snowboardowych Burton znajdziecie na stronie: http://www.snowshop.pl/wiazania-snowboardowe/burton

 

Artykuł z kategorii Sport
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page