Ważne aspekty okołotreningowe

Trening na siłowni rządzi się swoimi własnymi i bardzo ściśle określonymi prawami. Bez wątpienia te prawa nie wymyślił nikt po to, by istniały, ale prawa te mają nam uświadomić, jak ważny jest prawidłowy trening i jak ważne są wszelkie inne aspekty okołotreningowe. Mówiąc o tych ostatnich, nie możemy nie wspomnieć o dwóch zasadniczych elementach zdrowego, prawidłowego treningu na siłowni. Mowa mianowicie o takich elementach jak właściwa rozgrzewka oraz właściwa regeneracja po treningu. Te dwa elementy pozwolą nam maksymalnie wykorzystać to, co wypracujemy w samym procesie treningu.

Rozgrzewka

Rozgrzewka to element, dzięki któremu znacząco obniżymy ryzyko wystąpienia jakiejś przykrej kontuzji. Rozciągnięcie mięśni, rozgrzanie ich to element kluczowy, bez którego nie możemy rozpocząć żadnego treningu. Z drugiej strony mamy taki element jak regeneracja potreningowa. Jest ona tak samo ważna jak owa rozgrzewka, jest tak samo ważna jak wszystkie wykonywane przez nas ćwiczenia. Właściwa regeneracja organizmu po treningu jest spowodowana koniecznością uzupełnienia glikogenu, który został w procesie treningowym wykorzystany.

Sesja ćwiczeń

Z jednej strony musimy wskazać na konieczność jak najszybszego odbudowania się po sesji treningowej, a możemy to zrobić chociażby poprzez zjedzenie batonika energetycznego lub kilku bananów, a z drugiej strony nie możemy zapomnieć także o zjedzeniu jak najszybciej pełnowartościowego posiłku, który będzie bogaty we wszelkie węglowodany, białka oraz tłuszcze. Nie możemy oczywiście zapominać także o odpowiednim odpoczynku, gdyż nazbyt szybkie przystąpienie do kolejnych sesji treningowych, do kolejnych ćwiczeń na pewno nie da nam żadnych pozytywnych efektów, a wręcz przeciwnie, stanie się dla nas źródłem dosyć poważnych problemów. Poza tym w taki sposób nie osiągniemy żadnych rezultatów, których zwyczajowo oczekujemy od naszych treningów fizycznych. Tym samym sens zbyt szybko podejmowanych wysiłków totalnie się oddala. Należy więc stosować się do tego, co radzą nam bardziej doświadczeni.

Kobiece mity z siłowni – najpierw schudnę, potem się wyrzeźbię

Artykuł z kategorii Sport
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page