W trosce o zawodników

footballRugby to bardzo specyficzna dyscyplina sportowa. Z jednej strony musimy mówić o ciekawym widowisku, a z drugiej strony na pewno trzeba to podkreślić, że uprawianie tej dyscypliny sportowej wiąże się z pewnym ryzykiem. Rugby to sport, który wymaga od zawodników żelaznej dyscypliny, który wymaga ciężkiej pracy, który wymaga określonych cech, bez których uprawianie rugby jest po prostu niemożliwe. Jak już jednak wcześniej wspomniano, mamy tutaj również do czynienia z pewnymi bardzo realnymi zagrożeniami dla zdrowia, a czasem nawet dla życia zawodników. Jak wiadomo, rugby to sport, w którym dużo się biega, w którym dochodzi do nieustannych starć zawodników i to często starć w pełnym biegu. Wstrząśnienia mózgu, urazy kończyn to chleb powszedni tej dyscypliny sportowej. Czasem dochodzi także do znacznie poważniejszych urazów. Gdzie w tym wszystkim bezpieczeństwo? Owszem, na treningach pracuje się nad cechami, które pozwalają znosić pewne urazy, które wyrabiają w zawodniku wytrzymałość i siłę, ale nie możemy mówić o zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa.

Warto wspomnieć o..

Z pewną pomocą przychodzi tutaj nowoczesna technologia. Mówimy o pewnym systemie, który na chwilę obecną nie jest jeszcze rozpowszechniony, ale który może pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa zawodników rugby. O czym mowa? To system Xpatches, dzięki któremu możliwe jest dokładne zbadanie wpływu uderzeń w głowę na ludzki organizm. System ten był już przetestowany w wielu zawodach i pewne wnioski zostały wyciągnięte. W praktyce testowanie systemu polegało na przyczepieniu pewnych czujników w okolicach głowy zawodników, dzięki czemu możliwe było monitorowanie wpływu uderzeń w głowę na ludzki organizm. Czujniki przekazywały do komputerów dane z fal mózgowych zawodnika i tym samym można było określić jak duży wpływ mają owe uderzenia w głowę na zdrowie poszczególnych zawodników. To pierwszy krok ku temu, aby rugby stało się sportem bardziej bezpiecznym, co ma szczególne znaczenie w tych krajach, gdzie rugby jest bardzo popularne, jak chociażby w Nowej Zelandii.

Popularność rugby

Rzec można, że popularność rugby wciąż wzrasta. Z całą pewnością nie ma w tym nic dziwnego, albowiem sport ten jest naprawdę wyjątkowy. Rugby, bowiem jest grą zespołową, którą to nie tylko możemy ćwiczyć zawodowo, ale również amatorsko wraz z przyjaciółmi oraz znajomymi. Warto wiedzieć, że drużyna składa się z piętnastu osób, zaś gra polega na podawaniu sobie owalnej piłki. Można to czynić zarówno ręką jak i nogą. Pamiętać jednak należy, że zabronione są podania piłką ręką do przodu, albowiem wówczas traci się punkty. Dziś gra stanowi doskonałą rozrywkę, jednakże pamiętać musimy, że jest to sport, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Zanim zaczniemy profesjonalne rozgrywki, powinniśmy zastanowić się nad swoją kondycją, a także sięgnąć po suplementy diety, aby nasz organizm nie był po prostu osłabiony. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć uprawiać ten sport i cieszyć się z ogromnych emocji, jakie nam dostarcza.

Artykuł z kategorii Sport
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page