W jaki sposób pracuje DJ

Nie należy umniejszać roli DJ-a, gdyż jego praca nie polega na zwyczajnym puszczaniu muzyki z komputera. Profesjonalista ten musi być do każdej uroczystości przygotowany merytorycznie, a także posiadać odpowiednio dobraną listę utworów. W zależności od profilu wydarzenia, DJ powinien dobrać właściwy repertuar. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż liczy się inwencja artysty oraz różnorodność, aby trafić w gusta każdej grupy wiekowej.

Konieczne jest również śledzenie na bieżąco trendów muzycznych, aby podczas zabawy nie zabrakło aktualnych hitów. Doświadczenie DJ-a pozwala na skompletowanie listy utworów, do której goście najchętniej poderwą się do tańca. Jednak przed zatrudnieniem muzyka możemy określić własne preferencje oraz życzenia, a profesjonalista z pewnością dostosuje się do naszych wymagań.

tak pracuje DJ - Kraków 2017DJ nie wykonuje muzyki na żywo, a odtwarza dźwięki z płyt, czy innego nośnika pamięci. Dzięki temu możemy mieć pewność, iż usłyszymy wyłącznie oryginalne wykonania znanych utworów, pozbawione nadinterpretacji, czy też fałszu. Muzyk zajmuje się oprawą dźwiękową uroczystości, a zakres oferowanego repertuaru najczęściej nie ma ograniczeń – możemy zażyczyć sobie utwory z każdego gatunku. Kluczową rolę w pracy DJ-a odgrywa wysokiej klasy sprzęt, ponieważ dobra zabawa jest zasługą właściwego nagłośnienia.

Ważną rolę pełnią także rozwinięte umiejętności – oprócz odtwarzania muzyki profesjonalista może również tworzyć ją na żywo poprzez miksowanie znanych przebojów. Praca DJ-a polega także na bieżącym reagowaniu na potrzeby bawiących się gości – z pewnością puści wybrany przez nas utwór, który zaopatrzy specjalną dedykacją dla wybranej osoby. Rola ta nie jest tak męcząca jak śpiew na żywo, w związku z czym DJ nie potrzebuje tak częstych przerw, jak zespół muzyczny. Ponadto w czasie odpoczynku sprzęt nagłośnieniowy daje możliwość nieprzerwanego odtwarzania dźwięków.

Oprócz kompleksowej obsługi sprzętu nagłośnieniowego, DJ zajmuje się także oprawą wizualną imprez. Oznacza to, iż mamy możliwość wprowadzić na naszą uroczystość specjalne światła, czy też dymy. Profesjonalista posiada kompleksowe zaplecze techniczne, a podkład muzyczny potrafi połączyć z odpowiednim oświetleniem, dzięki czemu każda impreza zyskuje klimatyczny charakter.

Usługa DJ-a podczas imprez okolicznościowych jest często połączona z rolą wodzireja, czy też konferansjera. Profesjonalista musi więc łączyć wiele różnorodnych ról – odpowiednio trafiać w gusta muzyczne gości, zadbać o utrzymanie dobrej zabawy, a nawet zachęcić do integracji poprzez tańce, czy konkursy. DJ-ów znajdziemy wielu jednak z pewnością nie każdy spełni nasze oczekiwania. Jeśli chodzi na przykład o Kraków, to szukając doświadczonego i cenionego DJ-a warto zdecydować się na przykład na ExclusiveDJs Dominika Szymoniaka.

DJ Kraków | http://exclusivedjs.pl/

Artykuł z kategorii Usługi
Tagi artykułu: , , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page