Usuwanie rumienia zabiegami kosmetycznymi.

Skuteczne usuwanie rumienia zabiegami kosmetycznymi, jest jak najbardziej możliwe. Trzeba jednak znaleźć odpowiedni gabinet kosmetyczny, dysponujący konkretnymi możliwościami. Sam rumień, pojawia się przede wszystkim w przypadku cery ze skłonnościami do pękania naczynek krwionośnych. Kluczowe w tym przypadku będzie ich zamknięcie poprzez naświetlanie odpowiedniej długości wiązka laserową. Takie efekty można osiągnąć stosując na przykład laser diodowy Varilite. Tego typu urządzenia pozwalają na skuteczne pozbywanie się rumienia, zamykanie naczynek oraz zapewniają wiele innych korzyści z punktu widzenia zdrowia naszej skóry. Warto więc skorzystać z takich zabiegów, jeśli tylko mamy tego typu możliwości.

Czy usuwanie rumienia jest zabiegiem bolesnym?

Z reguły jest to absolutnie bezbolesny zabieg. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort w trakcie trwania samego zabiegu. Trzeba tutaj także pamiętać, iż usuwanie rumienia realizowane jest laserem. Wobec tego, skóra bezpośrednio po zabiegu może być zaczerwieniona, co po kilku dniach ustępuje samoistnie. Istotne jest także to, iż do osiągnięcia maksymalnych efektów, należy zabieg powtórzyć około 3-4 razy. Po ostatniej serii naświetlania laserem, można spodziewać się zakładanych efektów po upływie około 10 dni. Oczywiście jeśli mamy zamiar usuwać jedno naczynko w zupełności wystarczający będzie jeden zbieg. Seria zabiegów jest wskazana w przypadku bardziej zaczerwienionych miejsc z większą ilością popękanych naczynek.

Jak pojawia się rumień na twarzy?

W stu procentach trudno jest określić jedną, jedyną przyczynę pojawiania się rumienia, czy też pękających naczynek. Niektórzy naukowcy wskazują tutaj czynniki genetyczne, jak i wpływ gospodarki hormonalnej (estrogeny). Nie jest to jednak wiedza potwierdzona w stu procentach. Niemniej jednak, można wyszczególnić pewne grupy czynników przyczyniających się do pękania naczynek i pojawiania się rumienia. Będą to:

  • Palenie papierosów.
  • Schorzenia przewodu pokarmowego
  • Wrodzona nadwrażliwość skóry
  • Zaburzenia krążenia
  • Nadciśnienie tętnicze
  • Zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Niektóre z tych czynników, jak chociażby palenie papierosów możemy samodzielnie naprawić. Palenie można rzucić, a pozostałe czynniki można zacząć leczyć. Niemniej jednak popękane naczynka same nie znikną. Usuwanie rumienia jest w tym przypadku koniecznością.

Jak usuwany jest rumień i popękane naczynka?

Wiązka światła laserowe przechodzi przez skórę i dostaje się do tkanek. Tam w kontakcie z hemoglobiną, bądź też oksyhemoglobiną, wytwarza ciepło, które prowadzi do naturalnego obkurczenia się i zamknięcia pękniętego naczynka krwionośnego. Po jakimś czasie, takie zamknięte naczynko jest wchłaniane przez organizm w procesie resorpcji, a na jego miejscu wytwarzane jest nowe, młode i zdrowe naczynko krwionośne.

Podsumowanie

Jednym słowem usuwanie rumienia jest jak najbardziej możliwe. Należy jedynie wykorzystać odpowiednio dobrane zabiegi kosmetyczne na rumień a można przyjąć założenie, iż z czasem wszystko dojdzie do ładu. Nasza skóra odzyska świeży koloryt, zdrowie i jędrność. My zaś poczujemy się lepiej i zdrowie, co w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą.

Artykuł z kategorii Uroda
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page