Urlop w Dolomitach

Któż z nas nie marzyłby o tym, aby tegoroczny urlop spędzić w przepięknej scenerii górskiej Dolomitów. Z całą pewnością wielu z nas, chętnie skorzystałoby z takiej okazji i wybrało się na wyjazd w Dolomity, nawet już teraz w nadchodzącym, pierwszym miesiącu wakacji, w lipcu. Bardzo dobrym pomysłem może być też wyjazd na trekking w Dolomity, który organizowany jest przez biuro podróży Apter, a który cieszy się od siedmiu już lat nie słabnącym powodzeniem. Przyjrzyjmy się nieco bliżej wyjazdom w Dolomity, i kwestii organizacji takiego wyjazdu trekkingu, aby przekonać się, jak dobrym jest to pomysłem na wakacje. Postaramy się także sprawdzić kwestię przygotowania do wyjazdu na trekking.

Dlaczego w Dolomity?

zebra-rock-1117043-mPrzede wszystkim dlatego, iż Dolomity to jedne ze zdecydowanie najpiękniejszych gór świata, leżące na południowej stronie głównego łańcucha górskiego Alp. To właśnie swojej budowie geologicznej (zbudowane przede wszystkim ze skał osadowych, czyli dolomitów), zawdzięczają niezwykłe bogactwo form ukształtowania terenu. Mamy tutaj także do czynienia z dość dużymi wysokościami wierzchołków szczytów, pionowe, strome urwiska, ściany. Jest to wręcz idealne miejsce dla wszystkich, którzy uwielbiają wyjazdy wakacyjne połączone ze wspinaczką.

Warto tutaj sprawdzić ofertę biura podróży Apter, które oferuje nam właśnie lipcowy wyjazd w Dolomity na trekking, w trakcie którego to wyjazdu, będziemy mieli okazję przyjrzeć się bliżej tym wspaniałym górom. Stanąć oko w oko, z majestatycznymi szczytami. Zakosztować wspinaczki wysokogórskiej i przede wszystkim zapewnić sobie dużą porcję, doskonałego, aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Można tutaj powiedzieć, iż zdecydowanie warto wybrać się na taki wyjazd, tym bardziej, iż cena nie należy do nazbyt wygórowanych, a podstawowy koszt wyjazdu to zaledwie 1350 PLN. Oczywiście nie jest ona w pełni kompletna, bowiem należy jeszcze doliczyć obowiązkową dopłatę w wysokości 280 EURO.

Przygotowanie do wyjazdu.

Jako, że wybieramy się na wycieczkę trekkingową nastawioną na wspinaczkę, oraz wielogodzinny marsz górskimi szlakami alpejskimi, warto zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt oraz ewentualnie mapy, które ułatwią znacznie poruszanie się w terenie. Warto także posiadać sprzęt przydatny przy wspinaczce, chyba, że wybieramy się na wyjazd z wariantem krótkim, bowiem musimy pamiętać, iż wycieczka jest organizowana w taki sposób, aby mniej doświadczeni trekkingowcy, mieli możliwość wybrania krótszej i mniej uciążliwej trasy, co pozwoli im na bezpieczne ukończenie całego wyjazdu. Generalnie rzecz ujmując, można powiedzieć, iż nie trzeba się tutaj przygotowywać w jakiś wyjątkowo specjalny sposób, a raczej dokładnie tak, jak na każdy inny wyjazd trekkingowy, chyba, że posiadamy własny sprzęt do wspinaczki, co może nam znacznie ułatwić pokonywanie najtrudniejszych podejść. Ostatecznie można więc powiedzieć, iż rzeczywiście warto wybrać się na taki wyjazd, aby zapewnić sobie maksymalnie wysoki poziom wypoczynku w lipcu, co z kolei pozwoli nam na bezpieczny powrót do pracy po urlopie.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page