Uciążliwe gołębie w miastach

Ptaki w miastach mają zbyt dobrze dochodzę do takich wniosków obserwując je i ich poczynania. Jest to poparte wieloma doświadczeniami i widzę to na każdym kroku taka sytuacja jest dla mnie bardzo nieprzyjemna i uważam, że powinniśmy coś z tym zrobić, My jako mieszkańcy miast. Nie mogę już patrzeć na chodniki i inne deptaki w moim mieście gdzie gołębie zostawiają po sobie zanieczyszczenia jest to dla mnie nie do przyjęcia. Polują one na każde jedzenie jakie mogą znaleźć nie chce im się polować przez co zmieszają swoje umiejętności łowieckie w końcu ich sprawność spada do minimum bo nie muszą nic robić oprócz jedzenia i spania.

Specyficzną grupą ptaków pod tym względem są gołębie są one może nie aż tak bardzo uciążliwe ze względu na hałas czy jakieś niebezpieczne zachowania lecz zostawiają bardzo uporczywe do usuwania zanieczyszczenia. O ich niechlubnej sławie mogła przekonać się już nie jedna osoba nie tylko mieszkańcy miejskich bloków ale również posiadacze domów jednorodzinnych których dachy często są niemiłosiernie oblegane przez gołębie. Osobiście byłem już nie raz ofiarą a na moim balkonie czy też parapecie zostawiały swoje ślady znajdując sobie miejsce na przesiadywanie. W pewnym momencie tak mnie irytowały, że zakupiłem odstraszacz gołębi, działał różnie raz gołębi nie było a raz ale po pewnym czasie muszę przyznać, że z rzadka gościły na moim parapecie i sytuacja była już o niebo lepsza. Najgorsze w tym wszystkim było to, że aby usunąć pozostawione przez nich zanieczyszczenia musiałem porządnie szorować parapet co prowadziło nawet do tego że zdzierałem ochronną nawierzchnię tworząc rysy.

Gołębie przysporzyły mi sporo kłopotów i jestem zwolennikiem eliminowania ich z miast są one po prostu szkodnikami czekającymi na resztki z jedzenia i wydaję mi się, że wszelka forma dokarmiania tych ptaków powinna być surowo zabroniona, są miasta w których stanowią one bardzo duży problem np. Kraków gdzie ich działalność prowadzi do obniżenia atrakcyjności turystycznej miasta co w dzisiejszych czasach jest niedopuszczalne.

 

Artykuł z kategorii Inne
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page