Ubrania służbowe dla lekarzy

Pewne miejsca pracy wymagają od pracowników zakładania odzieży ochronnej, która chroni przed działaniem czynników niebezpiecznych albo szkodliwych dla zdrowia. Może też być zakładana w celu ochrony przed różnego rodzaju urazami lub ze względów higienicznych.

Przede wszystkim laboratoria oraz szpitale to miejsca, gdzie właśnie ze względów higienicznych obowiązuje odzież lekarska. Ubrania takie jak bezrękawniki, bluzy, żakiety, spodnie, kitle czy fartuchy medyczne noszone są na co dzień nie tylko przez pielęgniarki i lekarzy, ale i przez fizjoterapeutów, farmaceutów, a także przez innych przedstawicieli branży medycznej. Najbardziej popularny w środowisku lekarskim jest fartuch, często kojarzony pod nazwą kitla. Jest to typ ubrania ochronnego, wygodnego oraz niezwykle praktycznego, które zakładane jest od przodu i posiada wiązanie z tyłu. Kitel z kolei, równie często używany, w odróżnieniu od fartucha, zawsze posiada długie rękawy, jest długi, zapinany od przodu np. na zamek błyskawiczny, produkowany jest w kolorze białym.

Nieco innym rodzajem odzieży są ubrania kosmetyczne (sklep.medicstar.pl). Często noszone są przez pracowników różnego rodzaju centrum urody, masażu czy ośrodków spa. Ich producenci starają się odejść od tradycyjnego podejścia do stroju służbowego i oferują ubrania zgodne z tzw. dress codem, odpowiednie w kontaktach z klientami, ale wyróżniające się przede wszystkim żywymi, nasyconymi kolorami np. różowym, zielonym czy fioletowym. Dodatkowo, zwłaszcza w przypadku kobiet, stroje takie w sposób delikatny, subtelny i niepozbawiony elegancji podkreślają figurę. Stroje te również uszyte są z wysoko jakościowych materiałów, posiadają praktyczne zapięcia oraz kieszenie. Ich fason w żaden sposób nie krępuje ruchów, zapewnia swobodę tak potrzebną podczas wykonywania różnych zabiegów.

Artykuł z kategorii Praca
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page