Trendy w branży meblarskiej 2017

Każda moda przemija i corocznie pojawiają się nowe trendy również w branży meblowej. Oczywiście nie znaczy to, iż każdego roku mamy diametralnie zmieniać wystrój mieszkania, aby być „na czasie”. Wystarczy zmiana koloru ścian lub kupno drobnych elementów ozdobnych, zgodnych z aktualnymi trendami.

Co jest zatem modne w 2017 roku? Na co zwrócić szczególną uwagę a co jest passe?
dobre meble tapicerowane

Drewno

W tym roku króluje drewno, najlepiej w surowej postaci. Wprawdzie moda na naturalność już jest od kilku lat, jednak w tym przypadku chodzi o wręcz surowe elementy we wnętrzach. Stół czy szafa z niemalowanego drewna z nóżkami w kolorze miedzi to hit tego roku. Wszystkie meble, wprowadzające do wnętrza naturalność są obecnie jak najbardziej modne. Zieleń to także symbol naturalności, zatem śmiało można ją dołączyć do drewnianych mebli. Rośliny, obrazki czy poduszki w tym kolorze będą znakomitymi elementami ozdobnymi w salonie. Na targach wnętrz w Paryżu, zaprezentowano wręcz niedoskonałe meble wykonane z drewna. Zasada w tym roku jest zatem prosta: Im bardziej meble są naturalne, tym lepsze!

Rustykalne wnętrze

Trendy wnętrzarskie pokazały w tym roku swoisty powrót do przeszłości. Oprócz modnych naturalnych masywnych mebli oraz ozdób, pokazano duże łóżka z tapicerowanym zagłówkiem, klasyczne fotele oraz sofy pokryte welurem. Meble tapicerowane powinny być wygodne oraz miękkie. Całe wnętrze powinno być przytulne i swojskie mające klimat naturalności. Styl rustykalny kojarzy się Nam z wiejską chatą, która to wypełniona jest własnoręcznie zrobionymi meblami z drewna i swojskimi ozdobami z kamienia i ceramiki. Podłogi również powinny być z drewna. Najlepiej aby były to w jak najmniejszym stopniu zmodyfikowane deski na których widoczne są sęki. Rok 2016 prezentował sterylne, minimalistyczne, jasne wnętrza. Obecnie takie aranżacje przeszły już do lamusa.

Prostota zamiast minimalizmu

Jeszcze do niedawna wnętrza urządzone w stylu skandynawskim były jednymi z najczęściej spotykanych w domach. Wprawdzie styl ten ma wiele wspólnego z naturalnością i można by zastosować kilka jego elementów w obecnych trendach meblowych, jednak warto pamiętać, iż aktualnie zamiast szafek są półki a materiał na siedziskach krzeseł zastąpiony jest rattanem. Z rattanu wykonane są także całe krzesła, stoliki i fotele które to nadają lekkości wnętrzu.

Kolor mosiądzu

Na wspomnianych już wyżej targach Maison & Object we Francji, pokazano również wiele dodatków. Ciekawą kolorystyką była barwa miedzi oraz… skorodowanego metalu. Figurki, ramy obrazów i luster oraz wazony przypominały zabytki sprzed lat, mimo iż były nowe. W kolorze mosiądzu modne są także akcesoria meblowe ( gałki, uchwyty do szuflad czy nogi stołu lub komody).

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page