Trendy w armaturze łazienkowej w roku 2017

Trendy w armaturze łazienkowej jak w wielu dziedzinach zmieniają się z roku na rok. Ze względu na fakt, iż armatura jest bardzo wdzięcznym tematem do kreowania nowych trendów i wzornictwa, skupiające się na przenikaniu się zarówno formy, materiałów jak i nowinek technicznych, z roku na rok najlepsi producenci ceramiki łazienkowej zaskakują nas swoimi pomysłami i artystycznymi kreacjami.

W 2017 roku zdecydowanie możemy zaobserwować trend odchodzenia od chromowanych wykończeń wylewek baterii na wysoki połysk, które przez wiele lat dosłownie zdominowały rynek baterii łazienkowych. Dziś coraz częściej poszukujemy rozwiązań bardziej oryginalnych, które nie są tak powszechnie stosowane i które zwyczajnie się wyróżniają. Coraz częściej więc możemy spotkać baterie z matowymi powierzchniami, modne stają się nikiel, patyna, kolory złota czy szczotkowanego chromu. Rosnąca popularność innych materiałów wykończeniowych baterii nie oznacza jednak, że baterie chromowane nie mają już nic nowego do zaoferowania. Ze względu na swoją powszechność oraz niższą cenę od materiałów konkurencyjnych, producenci baterii łazienkowych mogą tworzyć dziś wzory, które doskonale się prezentują i oferują nam nowe możliwości i wizualne doznania.

armatura lazienkowa

Coraz częściej armatura łazienkowa dobierana jest w taki sposób, by oprócz podstawowej funkcjonalności mogła nam zaoferować jeszcze coś więcej. Dziś niemal w standardzie są więc dysze masujące, które jeszcze niedawno uznawane były za swoisty przejaw luksusu. Dziś wiele modeli baterii posiada w standardzie różne rozwiązania związane z hydromasażem, które mogą w naszych domowych łazienkach stworzyć namiastkę prawdziwego SPA.

W nowoczesnych aranżacjach łazienkowych dominuje minimalizm związany z oszczędnością formy sprzętów, które się w niej znajdują. Ma to związek przede wszystkim z funkcjonalnością pomieszczenia, które musi się dobrze prezentować niezależnie od pory dnia czy nocy, dlatego utrzymanie porządku jest tutaj kluczem do sukcesu. Z tego względu także nowoczesna armatura łazienkowa wpisuje się w trend minimalizmu, oferując nam często bardzo proste formy o wysokim stopniu funkcjonalności.

W modzie jest zatem zarówno łączenie stylów i materiałów jak i wykorzystywanie bardzo oryginalnych, ręcznie robionych elementów, np. z subtelnego corianu, po kolorowe i barwione materiały wykończeniowe, minimalizm formy i funkcjonalność w nowych łazienkach zaczyna przybierać nieco innych kształtów.

Równie popularnym trendem pojawiającym się w łazienkach jest ekologia i oszczędność wody. Wyposażenie w napowietrzacze, termostaty, baterie jednouchwytowe czy w końcu baterie bezdotykowe to już nie tylko trend ale coraz częściej standard wyposażenia każdej łazienki. Baterie łazienkowe coraz częściej pomagają nam i generalnie za nas „pamiętają” o ekologicznym trybie życia związanym z oszczędnością wody, a co za tym idzie również zmniejszenie rachunków za wodę.

 

Artykuł z kategorii Wnętrza domów, Wyróżnione
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page