Trekking wysokogórski dla wymagających.

Wyjazd na trekking wysokogórski nie jest dla każdego. Na tego typu wyprawach, koniecznością jest posiadanie odpowiedniego doświadczenia, jak również wyposażenia. Szczególnie jeśli planujemy tury wysokogórskie w Alpach, gdzie trzeba będzie wdrapywać się na wysokość 3 a czasami nawet powyżej 4 tys. m n.p.m. Do tego typu wyprawy na trekking wysokogórski, należy się odpowiednio przygotować. Trzeba zebrać odpowiednio profesjonalny ekwipunek, jak również posiadać doświadczenie w takich wyprawach. W przeciwnym razie, nie ma sensu nawet planować wyprawy. Lepiej najpierw nazbierać doświadczenia na mniej wymagających wyprawach trekkingowych.

Przygotowanie na trekking wysokogórski.

Zakładając więc, że dysponujemy odpowiednim doświadczeniem górskim, najlepiej już alpejskim, Mozę rozpocząć odpowiednie przygotowania na trekking wysokogórski. Oczywiście w pierwszej kolejności trzeba będzie wybrać ofertę jednego z organizatorów tego typu wyjazdów, gdyż tury wysokogórskie są bardzo poważnym wyzwaniem. Samotne podróże tego typu raczej nie należą do bezpiecznych rozwiązań. O wiele bezpieczniejsze jest skorzystanie z oferty biura podróży, które skompletuje odpowiednią grupę kilku osób oraz przewodnika alpejskiego, dzięki czemu, wyprawa na trekking wysokogórski będzie w pełni bezpieczna. A trzeba przecież pamiętać, iż na takich wyprawach zagrożeń mamy pod dostatkiem.

Wyposażenie niezbędne na trekking wysokogórski.

Kluczową kwestią będzie niezbędne wyposażenie, które musimy ze sobą zabrać, aby zagwarantować sobie maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa podczas całej wyprawy. W tym zakresie, najważniejszym elementami naszego wyposażenia będą:

  • Sprzęt alpinistyczny – kijki trekkingowe, czekan, raki do obuwia oraz uprząż dolna. To absolutna podstawa, która zapewni nam wysoki poziom bezpieczeństwa na szlaku. Musimy tutaj bowiem pamiętać, iż poruszać się będziemy często po oblodzonych stokach we wzajemnym ubezpieczeniu linowym. Dlatego tak ważne jest sprawdzone i kompletne wyposażenie alpinistyczne.
  • Odpowiednia odzież górska – wybierając się na tury wysokogórskie, musimy mieć na względzie panujące na wysokości warunki atmosferyczne. O ile na początkowych podejściach będzie jeszcze całkiem przyjemnie, to już na pewnych wysokościach, kiedy wejdziemy na oblodzone szlaki i stoki, koniecznością będzie odpowiedni ubiór, gwarantujący wysoki poziom komfortu termicznego.
  • Wyposażenie zdrowotne – w tym zakresie potrzebujemy przede wszystkim apteczkę pierwszej pomocy oraz niezbędne lekarstwa, które zażywamy na co dzień. Do tego powinniśmy zadbać o odpowiedni krem z filtrem UV i dobrej klasy okulary przeciwsłoneczne. Na takich wysokościach, słońce może stanowić poważne zagrożenie, przed którym musimy się odpowiednio zabezpieczyć.

Podsumowanie.

Generalnie, trzeba powiedzieć, iż trekking wysokogórski, jest raczej przeznaczony dla osób wyjątkowo doświadczonych w tym zakresie. Tutaj nie ma miejsca na początkujących adeptów trekkingów górskich. Tutaj trzeba posiadać solidne doświadczenie oraz niezbędne wyposażenie alpinistyczne, aby zagwarantować sobie, maksymalnie bezpieczne warunki podróżowania.

Artykuł z kategorii Turystyka
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page