Trekking lipcowy w Dolomitach

Nie da się ukryć, iż w ostatnich latach wyjazdy na trekking stały się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż wyjazd tego typu zapewnia nam możliwość spędzenia urlopu w bardzo aktywny sposób, a to zawsze korzystnie wpływa na stan naszego zdrowia. Stąd też wzmożona popularność tego rodzaju wyjazdów, potęgowana coraz większą świadomością społeczeństwa na temat swojego zdrowia. Ludzie po prostu wiedzą, iż wylegiwanie się na plażach, może i jest przyjemne ale dla naszego organizmu zdrowe nie jest. Aktywność fizyczna i czyste, górskie powietrze, zapewniają relaks na wysokim poziomie, a to w tym przypadku jest kwestią najważniejszą. Ostatnio dość popularnym kierunkiem wyjazdów na trekking stały się Dolomity.

Nieco więcej o samych Dolomitach.

Aby przekonać się skąd się bierze rosnąca popularność Dolomitów jako kierunku wyjazdów trekkingowych, warto powiedzieć sobie nieco więcej o tym rejonie. Jest to pasmo górskie zlokalizowane w południowo wschodniej części Włoch z najwyższym szczytem o nazwie Punta Penia w masywie Marmolada, i wysokości 3343 m n.p.m. Leży pomiędzy dolinami :Val Rendena, Piawa oraz Pustertal. Kolejnymi co do wielkości szczytami Dolomitów są: Antelao – 3263 m n.p.m., Tofana di Mezzo – 3241 m n.p.m., Punta Sorapiss – 3229 m n.p.m.

Obszar ten jest bardzo atrakcyjny turystycznie przede wszystkim przez wzgląd na układ terenu oraz liczne, bardzo ciekawe trasy górskie. Kierunek Dolomitów jest wybierany nie tylko przez wspinaczy skalnych ale także przez narciarzy. Dla wspinaczy jednak znajdziemy tutaj raj na ziemi. Liczne pionowe, kilkuset metrowe urwiska, szczeliny skalne, potargane granie, to najlepsze co może się przytrafić doświadczonemu pasjonatowi wspinaczki górskiej. Oczywiście znajdziemy także lżejsze trasy, którymi da radę przejść średnio zaawansowany łazik górski. Trasy które nie wymagają specjalistycznego sprzętu alpinistycznego, aczkolwiek jest ich niestety stosunkowo niewiele.

Bezpieczny wyjazd w Dolomity

Aby zagwarantować sobie w pełni bezpieczny, lipcowy wyjazd trekkingowy w Dolomity należy przede wszystkim znaleźć odpowiedniego organizatora wyjazdu, gdyż to od niego w dużej mierze będzie poziom bezpieczeństwa uzależniony. Chodzi nam przede wszystkim o zatrudnienie profesjonalnych przewodników, bez których nawet nie ma co myśleć o zapuszczaniu się w te rejony, gdyż łatwo się zgubić, albo co gorsza spaść w dobrze ukryte szczeliny skalne i przepaści. Generalnie jest to region dość trudny pod względem trekkingowym, aczkolwiek wyjazd w te okolice zapewnia naprawdę niesamowita ilość wrażeń, głównie przez wzgląd na ciekawe, niespotykane nigdzie indziej ukształtowanie ternu, budowę geologiczną, faunę i florę. Osobiście polecam każdemu, kto lubi wyzwania. Każdemu kto uwielbia pokonywać narzucane przez samego siebie granice i zdobywać rzeczy, które dla wielu wydają się nie do zdobycia.

Artykuł z kategorii Turystyka
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page