Trekking górski dla każdego.

Wyprawa na trekking górski dla każdego to przede wszystkim bardzo wysoka porcja wypoczynku, aktywności oraz rekreacji na najwyższym poziomie. Musimy jednak pamiętać, iż każda tego typu wyprawa będzie pociągać za sobą konieczność poniesienia pewnych kosztów. Chodzi tutaj zarówno o koszty związane z organizacją wyjazdu, jak i kwestie zaopatrzenia się w niezbędne wyposażenie. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż każda wyprawa w góry stawia przed nami pewne wymagania, i musimy się do każdej z nich należycie przygotować. W szczególności zaś wymagający będzie każdy trekking górski, a już wyjątkowo trekking w Dolomitach.

Jak przygotować się na trekking górski?

Prawidłowe przygotowanie się na trekking górski wymaga od nas przede wszystkim zadbania o odpowiednie wyposażenie oraz odzież. Dzięki temu, można będzie zagwarantować sobie maksymalnie bezpieczne warunki trekkingowe. Chodzi tutaj głównie o to, aby na trasie było w pełni bezpiecznie i komfortowo, oraz abyśmy mieli pod ręką wszystko to, co najbardziej niezbędne. W tym przypadku, kluczowymi elementami wyposażenia będą:

  • Pojemny plecak wodoodporny (30-40l) – który pomieści nasz prowiant na drogę, wodę, oraz pozostałe elementy wyposażenia i dodatkowej odzieży.
  • Zabezpieczenie przeciwsłoneczne – czyli zestaw składający się z kremu z filtrem UV i okularów przeciwsłonecznych. Jest to ważne, bowiem na większych wysokościach, a w szczególności na ośnieżonych stokach możemy mieć do czynienia z silnym promieniowaniem UV.
  • Apteczka pierwszej pomocy – w której znajdą się podstawowe leki i opatrunki oraz zażywane przez nas na co dzień lekarstwa.
  • Składane kijki trekkingowe – które ułatwią poruszanie się w terenie. W razie konieczności, niezbędny sprzęt alpinistyczny, czyli raki, czekan i uprząż dolną można będzie wypożyczyć na miejscu.

Warto także pamiętać o niezbędnych elementach ubioru trekkingowego:

  • Buty górskie – koniecznie już sprawdzone i rozchodzone, aby nie powodowały żadnych otarć w trakcie marszu. Powinny być wodoodporne i gwarantować nam dobry poziom przyczepności w zróżnicowanym terenie.
  • Odzież trekkingowa – zapewniająca maksymalnie wysoki poziom komfortu w każdych warunkach atmosferycznych. Oczywiście każdorazowo, przed wyjściem w góry musimy dopasować odzież do panujących warunków pogodowych.

Musimy więc przyznać, iż odpowiednie wyposażenie na trekking górskich to nie jest taka prosta sprawa. Trzeba tutaj zadbać o stosunkowo sporo kwestii, które są absolutnie niezbędne, aby zapewnić sobie maksymalnie wysoki poziom komfortu oraz bezpieczeństwa podczas wędrówki.

Podsumowanie.

Jednym słowem trekkingi w Dolomitach stawiać będą przed nami stosunkowo konkretne wymagania, zarówno w kwestii wyposażenia jak i ubioru. Zresztą, jakby nie spojrzeć, w każdym przypadku trekking górski będzie wymagającym zadaniem, gdzie nie możemy zlekceważyć żadnego aspektu. Jakiekolwiek niedociągnięcia, mogą skończyć się bardzo nieprzyjemnie. Co najmniej tym, iż po prostu będziemy musieli zawrócić na trasie. W najgorszym zaś przypadku możemy doprowadzić do poważniejszego wypadku. Dlatego też, lepiej zadbać o odpowiednie wyposażenie na trekking górski, aby cieszyć się z wyprawy zamiast martwić różnymi problemami na szlaku.

Artykuł z kategorii Turystyka
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page