Trekking alpejski znaną trasą Haute Route

Wyprawa trekkingowa trasą Haute Route, to jedna z lepszych wypraw na jakie możemy sobie pozwolić. Trzeba się tutaj jednak liczyć z pewnymi obostrzeniami. Szczególnie jeśli interesuje nas wysokogórski wariant trasy. Jest to bowiem etap wymagający od nas posiadania doświadczenia i wyposażenia alpejskiego. Bez tego po prostu ani rusz. Trasa wiedzie na wysokości powyżej 3700 m n.p.m. Generalnie rzecz ujmując, dla większości osób pokonujących Haute Route, jest trasa zwieńczająca, koronujące trekkingowe przygody. Zobaczmy zatem jak będzie wyglądać trekking alpejski znaną trasą Haute Route.

Jak przebiega trekking alpejski znaną trasą Haute Route?

Przede wszystkim warto zapoznać się z możliwymi do wyboru wariantami. W wielu przypadkach, organizowane przez biura podróży wyprawy podzielone będą na dwa etapy. Etap pierwszy będzie wieść szlakami turystycznymi, gdzie praktycznie każdy powinien sobie bez większych trudności poradzić. Etap drugi zaś, jest turą wysokogórską, gdzie koniecznością jest posiadanie wyposażenia i odpowiedniego doświadczenia. Warto więc przygotować się solidnie, szczególnie jeśli najbardziej interesuje nas etap drugi wyprawy. Będzie to więc stosunkowo wymagający trekking alpejski znaną trasą Haute Route. Oczywiście dla osób z doświadczeniem i niezbędnym wyposażeniem, nie powinno tutaj być niczego nazbyt trudnego. Po prostu, kolejna trasa wysokogórska wiodąca po lodowcach i śniegu, gdzie raki i uprząż oraz czekan to najlepsi przyjaciele na szlaku. Z cała pewnością taki trekking alpejski znaną trasą Haute Route, pozostanie w pamięci na długo każdemu.

Przygotowanie i wyposażenie na trekking alpejski znaną trasą Haute Route.

Jak już wspomnieliśmy, do tego typu wyprawy trzeba będzie się dość solidnie przygotować. Musimy tutaj zadbać w pierwszej kolejności o prawidłowe przygotowanie kondycyjne oraz fizyczne. Na trasie będzie to niewątpliwie dużą zaletą. Pozwoli nam na skuteczne ograniczenie ryzyka związanego z poruszaniem się w trudnym terenie.

Koniecznością będzie także odpowiednie wyekwipowanie się na wyprawę. W końcu trekking alpejski znana trasą Haute Route, to przede wszystkim wyprawa wysokogórska. Tutaj więc bez solidnego wyposażenia nie ma co się nawet ruszać na szlak. Do najważniejszych elementów składowych wyposażenia należeć będą odpowiednie górskie buty i dopasowane do nich raki. Bardzo ważnym jest, aby obuwie to było sprawdzone i przetestowane w boju. Nie możemy bowiem dopuścić do sytuacji, aby dopiero na szlaku Haute Route okazało się, iż buty są niewygodne i gdzieś tam będą nas ocierać. Oczywiście do tego niezbędny będzie plecak, kijki, czekan, dolna uprząż, własna apteczka czy też nawet koc termiczny. Wiąże się to oczywiście z koniecznością poniesienia sporych kosztów. Niemniej jednak w zamian zyskujemy wysoki poziom bezpieczeństwa na szlaku tak wymagającym, jakim jest Haute Route.

Artykuł z kategorii Turystyka
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page