Trądzik – fakty i mity

Czy rzeczywiście istnieją skuteczne tabletki na trądzik bez recepty? Czy trądzik wystawiać na działanie promieni słonecznych czy wręcz przeciwnie? Czy zielona herbata pomaga, a stres potęguje problemy z cerą? Rozprawiamy się z mitami na temat trądziku…

Trądzik to popularna, przewlekła choroba skóry, która dotyka zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe. Jej objawy widoczne są przede wszystkim na twarzy, w tzw. strefie T (czoło, nos i broda) i / lub ewentualnie także na plecach, ramionach, klatce piersiowej. Aby pozbyć się trądziku, należy sięgnąć po dobre preparaty ziołowe, skorzystać z porady dermatologa i odpowiednio pielęgnować skórę.

Co robić, a czego unikać, czyli prawda i fałsz w temacie trądziku…

 • Tylko leki na receptę są w stanie zwalczyć trądzik – FAŁSZ
  Dostępne dziś w aptekach tabletki na trądzik bez recepty są w wielu przypadkach wystarczające i skuteczne. Stanowią one zwykle kompozycję takich składników roślinnych (mniszek lekarski, zielona herbata, fiołek trójbarwny), minerałów (cynk) i witamin (B6, PP), które w połączeniu oraz przy regularnym stosowaniu dają oczekiwane efekty.
 • Tabletki na trądzik bez recepty może przyjmować każdy – PRAWDA
  Preparaty dostępne bez recepty są bezpieczne. Bazują na naturalnych składnikach, dlatego można je sobie bez obaw zaaplikować. Przy wyborze tabletek (bo środków tego typu jest stosunkowo dużo na rynku) warto jednak poradzić się choćby farmaceuty.
 • Nieodpowiednia dieta powoduje trądzik – FAŁSZ
  Niezdrowa, źle zbilansowana dieta może czasami rzeczywiście wzmagać pewne problemy skórne, ale nie jest ona bezpośrednią przyczyną powstawania i rozwijania się trądziku.
 • Trądzik jest „dziedziczny” – PRAWDA
  Uwarunkowania genetyczne mają wpływ na to, czy borykamy się z trądzikiem oraz na to, jaką postać on przyjmuje – czy jest to dolegliwość nasilona czy ma raczej łagodny przebieg. Jeśli więc wśród członków naszej najbliższej rodziny są osoby cierpiące na trądzik, jest spore prawdopodobieństwo tego, że i nas dotknie (lub już dotyka) ta choroba.
 • Trądzikiem można się zarazić – FAŁSZ
  Trądzik nie jest chorobą zakaźną.
 • Kosmetyki zaostrzają przebieg choroby – PRAWDA / FAŁSZ
  Źle dobrane kosmetyki mogą faktycznie podrażniać skórę i nasilać zmiany trądzikowe, dlatego należy być szczególnie uważnym przy doborze kosmetyków dla siebie i stosować wyłącznie te, które stworzono z myślą o cerze trądzikowej. Są to przede wszystkim produkty na bazie wody, które nie blokują porów chorej skóry, jak również kosmetyki złuszczające naskórek, przeciwłojotokowe oraz preparaty o działaniu nawilżającym i łagodzącym. Unikamy natomiast zdecydowanie mydeł zasadowych, tłustych kremów i kosmetyków zawierających alkohol.
 • Trądzik jest efektem braku higieny – FAŁSZ
  Oczywiście, niewłaściwa higiena osobista nie pomaga trądzikowej skórze, ale brak higieny nie jest bezpośrednią przyczyną powstawania trądziku. Tego typu zmiany „rodzą się” na poziomie głębszych warstw skóry, a nie na jej powierzchni.
 • „Wyciskanie” wykwitów trądzikowych jest zalecane – FAŁSZ
  Działanie takie jest bolesne i niezdrowe dla skóry, a także stanowi dodatkowe zagrożenie bakteryjne. Wyciskanie w niczym nie pomaga. Może za to pozostawić blizny na twarzy.
 • Słońce leczy trądzik – FAŁSZ
  Wystawianie trądzikowej skóry na działanie promieni słonecznych nie pomaga w zwalczaniu trądziku.
 • Stres zaostrza trądzik – PRAWDA
  Wysoki poziom stresu ma wpływ na kondycję i wygląd skóry, szczególnie w przypadku cery podatnej na trądzik.

Dowiedz się więcej na temat trądziku na : http://wylecz.to/pl/serwis/leki/tabletki-na-tradzik-bez-recepty.html

Artykuł z kategorii Uroda, Zdrowie
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page