Termolifting – nowoczesna metoda zagęszczania skóry

Termolifting zaffiroKażda kobieta marzy, aby zachować piękny wygląd jak najdłużej. Przez wieki płeć piękna stosowała różnego rodzaju mikstury, po to by oszukać czas i tym samym podtrzymać atrakcyjność. Zeszły wiek przyniósł nam rewolucję – medycyna estetyczna pozwoliła nam praktycznie w sposób nieograniczony ingerować w proces starzenia komórkowego.

Wraz z wiekiem gęstość skóry maleje, co spowodowane jest zmniejszającą się ilością kolagenu. Taka sytuacja powoduje wiotczenie i mniejszą elastyczność skóry. Można wówczas próbować dostarczyć kolagen miejscowo w postaci kremów z dodatkiem tego składnika. Jednak w tym przypadku nie można oczekiwać spektakularnych rezultatów, ze względu na fakt płytkiej absorpcji substancji do skóry. Kolagen zawarty w kremie wniknie jedynie w powierzchniowe warstwy skóry. Toteż o ile stosowanie kosmetyków w młodszym wieku, kiedy mamy do czynienia z płytkimi zmarszczkami zdadzą egzamin, tak u kobiet starszych niestety na niewiele się zdadzą, bez dodatkowej pielęgnacji skóry z użyciem nowoczesnych technologii z zakresu medycyny estetycznej.

Jedną ze skuteczniejszych, i co jest z pewnością dużym atutem, bezpiecznych metod zagęszczania skóry i redukcji zmarszczek jest termolifting, wykorzystujący promieniowanie podczerwone o specjalnej długości fal . Jak sama nazwa wskazuje termolifting bazuje na temperaturze. Fale radiowe skierowane na obszar zabiegowy powodują rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej i tkanek podskórnych do temperatury 65°C. Taka procedura powoduje podrażnienie włókien kolagenowych i ich aktywizację. Pod wpływem wysokiej temperatury kolagen kurczy się do dawnej długości, a tym samy skóra staje się na powrót ściągnięta i bardziej jędrna, a zmarszczki wygładzają się. Przykładem technologii z użyciem termoliftingu jest Zaffiro. Efekty są widoczne właściwie od razu po wykonaniu zabiegu. Ponadto dodatkowym plusem termo liftingu jest bezbolesność zabiegu. Zabiegi tego typu wykonuje się bez nieczulenia i w zasadzie od razu można wrócić do funkcjonowania bez okresu rekonwalescencji, jak to jest w przypadku chirurgicznych metod wygładzania zmarszczek.

Artykuł z kategorii Uroda
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page