Telewizja cyfrowa i kilka zdań o niej

Nowoczesność przyniosła ze sobą bardzo ciekawy wynalazek mianowicie telewizję cyfrową dała ona nam możliwości dostępu do informacji praktycznie każdej osobie którą było stać na wykupienie tej usługi. Pomimo tego, że w ostatnich latach bardzo istotnym medium stał się internet to telewizja nadal wywiera bardzo duży wpływ na opinię publiczną przebijając w tym względzie zdecydowanie internet.

Pod względem technicznym telewizja cyfrowa to rodzaj sygnału który dociera do naszego odbiornika np. do anteny i zostaje zdekodowany w taki sposób aby sygnał ten był widoczny na ekranie telewizora w postaci obrazu widzialnego dla ludzkiego oka. Często zdarzają się różnego rodzaju błędy w odczytywaniu owego sygnału i przez to nie możemy zobaczyć żądanego programu telewizyjnego, innego rodzaju usterką jest złe ustawienie anteny satelitarnej sprawia to że obraz jest niestabilny, ostrość słaba głos w ekstremalnych przypadkach zanika.

Telewizja cyfrowa staję się powoli usługą dostępną wszędzie i dla każdego, producenci posuwają się aż do tego, że udostępniają tą usługę na telefony komórkowe starając się dopasować ją do oczekiwań rynkowych. Mimo takich zabiegów trzeba spojrzeć trzeźwym okiem na problem, mianowicie popularność telewizji spada a ludzie nie chcą płacić za nią jeśli w internecie mają podobne treści za darmo albo za dużo mniejsze pieniądze. Szczególnie wśród młodych ludzi telewizja jest coraz mniej popularna i ze wszystkich statystyk można wyczytać, że ten spadek będzie postępował.

Jednak tak jak napisałem wcześniej siła telewizji nadal jest większa niż internetu dzieje się tak, ponieważ jest nadal wiele osób nie potrafiących korzystać z komputera dlatego na pewno telewizja cyfrowa nadal będzie dobrze się trzymała na rynku lecz aby nadal mogła konkurować potrzeba jej czegoś świeżego czegoś co zmieni ją drastycznie.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page