Kredyty dla młodych małżeństw

tanie kredyty hipoteczne Poznań

Zawierając związek małżeński lub planując założenie rodziny młodzi ludzie zastanawiają się nad wspólnym zamieszkaniem, a z czasem kupnem własnych „czterech ścian”. Zazwyczaj początkowo decydują się na wynajem niewielkich lokali w centrum dużych miast. Taka lokalizacja ułatwia codzienne funkcjonowanie, w tym dojazd na uczelnię czy do pracy. Jednak ceny wynajmu nie są najniższe. Przykładowo wynajem kawalerki w Poznaniu to koszt w granicach 1000-1200 złotych.

Stąd znacznie bardziej opłacalny w dłuższej perspektywie wydaje się zakup nieruchomości na kredyt. Jednak o ten wcale nie jest łatwo. Banki wymagają bowiem stabilnego zatrudnienia, najlepiej na umowę o pracę na czas nieokreślony oraz odpowiednio wysokich dochodów. Pracodawcy tymczasem proponują młodym ludziom często tzw. umowy śmieciowe, w tym zlecenie czy o dzieło. O ile pierwszym krokiem jest wiec zdobycie wystarczająco dobrej pracy, o tyle kolejnym powinno być poszukiwanie właściwego banku. Warto zacząć od Internetu. Wpisując w wyszukiwarkę i hasło: tanie kredyty hipoteczne Poznań wyświetli się kilkadziesiąt odniesień do różnych banków, instytucji finansowych oraz firm zajmujących się porównywaniem poszczególnych ofert kredytowych.

Z niektórymi z nich dobrze zapoznać się nieco dokładniej. W ten sposób można zwiększyć szansę na znalezienie oferty najbardziej atrakcyjniej, dopasowanej do indywidualnych preferencji. Do najciekawszych możliwości należą obecnie tzw. kredyty elastyczne, a więc z możliwością odroczenia płatności bądź zwiększenia lub zmniejszenia poszczególnych rat. Oczywiście nie zawsze udaje się dostać taki kredyt o jaki zabiegamy. Banki zwykle bardzo wnikliwie oceniają zdolność kredytową interesantów. Sprawdzają wysokość dochodów w przeliczeniu na członka rodziny oraz ewentualne zabezpieczenia finansowe, w tym tzw. wkład własny.

W przyznaniu pieniędzy, o które się ubiegamy przeszkadzać mogą jednak nie tylko niskie zarobki czy wysokie koszty utrzymania, ale również niespłacone wcześniej pożyczki lub raty. Wszystkie posiadane długi lub zaległości z bieżącymi płatnościami obniżają bowiem wiarygodność potencjalnych kredytobiorców. Oczywiście działa to również w drugą stronę. Płacone terminowo kredyty i rachunki przemawiają na korzyść interesantów. Świadczą bowiem o ich uczciwości, rzetelności i życiowej zaradności.

Artykuł z kategorii Finanse
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page