Tabletki odchudzające – najczęstsze wahania i wątpliwości

preparatyOsoby decydujące się na podjęcie kuracji odchudzającej często podejmują też decyzję o zakupie tabletek lub innych preparatów odchudzających, jednakże mają w związku z nimi pewne wątpliwości. Przede wszystkim obawiają się, czy tabletki zadziałają w ich przypadku – można jednak mieć pewność, że jeśli będzie się je stosowało zgodnie z zaleceniami producenta, waga pójdzie w dół. Co istotne, do zaleceń producenta nie należy tylko zalecana dzienna dawka, lecz także umieszczona na opakowaniu informacja o zachowaniu zasad zdrowego żywienia oraz podejmowaniu wysiłku fizycznego.

Jakie środki wybrać?

Kolejną wątpliwą kwestią jest to, jaki preparat wybrać. Najlepiej zapoznać się z najpopularniejszymi składnikami takich tabletek, a następnie wybrać te, które mogą być szczególnie pomocne w czasie diety (ograniczenie apetytu, ograniczenie wchłaniania tłuszczów, przyspieszenia spalania tłuszczów, przyspieszenie procesu przemiany materii). Jeżeli jakiś składnik wydaje się być nieznany, należy zapytać sprzedawcę o jego pochodzenia oraz działanie. Nigdy nie należy kupować preparatów, na których nie został podany pełny skład lub pojawiają się substancje chemiczne nieznanego lub nawet narkotycznego pochodzenia.

Jak uniknąć efektów ubocznych?

Preparatów na odchudzanie nie wolno ze sobą łączyć, co oznacza, że powinno się doprowadzić najpierw jedną kurację do końca, wówczas ewentualnie rozpocząć następną (jeżeli producent nie zalecił inaczej). Wynika to z faktu, iż dobre tabletki na odchudzanie mają często podobny skład i łatwo można przedawkować niektóre substancje, co przeradza się w niebezpieczne i nieprzyjemne skutki uboczne.

Ile składników w preparacie?

Jeżeli pojawiają się wątpliwości, czy lepiej wybrać preparat wieloskładnikowy, czy z jedynie kilkoma składnikami w większej dawce, warto wybrać ten drugi. Bardzo często niektóre substancje konkurują ze sobą w przewodzie pokarmowym, przez co nie wchłaniają się i są wydalane z organizmu jako zbędne. Lepiej też wybierać preparaty płynne niż w kapsułkach, gdyż wykazują one wyższą przyswajalność, przez co są po prostu skuteczniejsze – niestety, wiąże się to również dość często z ich wysoką ceną.

Czy muszę brać tabletki odchudzające codziennie?

Równie ważna co skład preparatu jest systematyczność w jego zażywaniu. Łykanie suplementów polega na zapewnieniu pewnego poziomu danej substancji wspomagającej w organizmie, a jeżeli przez kilka dni zapomnimy o tabletkach, możemy być pewni, że poprzednia dawka została już z organizmu wydalona i cały preparat nie będzie tak wydajny jak powinien być. Łykaniu kilku tabletek naraz aby uzupełnić kilkudniową przerwę również nie da rezultatu, może za to skutkować przedawkowaniem i negatywnymi skutkami ubocznymi.

Artykuł z kategorii Dieta
Tagi artykułu: , , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page