Szybka przekąska dla trenujących

Batony proteinowe są tymi produktami, które szeroko są reklamowane i zachwalane, jako bardzo dobre dla wszystkich osób intensywnie trenujących. Czy faktycznie batony proteinowe mogą nas wspomóc i czy ich działanie jest aż takie dobre? Jeśli mówimy o batonach proteinowych, to te produkty faktycznie mogą nas wydatnie wspomóc, aczkolwiek należy je traktować, jako szybką i jak najbardziej wartościową przekąskę podczas czy też bezpośrednio po zakończeniu treningu. Mimo tego, że bardzo często reklamuje się je, jako batony powodujące zwiększenie masy mięśniowej czy też powodujące odchudzanie, nie należy tych stwierdzeń brać dosłownie.

Suplement diety

Batony proteinowe nie są ani elementem diety, ani też nie należy ich traktować, jako suplementy diety w ich zwyczajowym znaczeniu. Jest to typowe uzupełnienie niezbędnych elementów, niezbędnych składników pokarmowych. Batony proteinowe to przede wszystkim wygoda. Można mieć je ze sobą praktycznie wszędzie tam, gdzie mamy zamiar trenować, łatwo jest je włożyć do torby, do plecaka, łatwo jest je gdzieś ulokować, gdzieś je schować. Batony proteinowe są bardzo szybkim sposobem na zaspokojenie głodu, ale jednocześnie też dzięki nim zapewniamy sobie pewną dawkę niezbędnego dla osiągania lepszych wyników sportowych białek. Z drugiej strony na pewno też musimy w tym miejscu wskazać na zawartość cukrów prostych, na zawartość tłuszczów trans oraz tłuszczów nasyconych.

Czy jeść batony?

To powoduje, że wiele osób ma pewne wątpliwości dotyczące batonów proteinowych, jako produktów pozytywnie wpływających na ludzki organizm. Można powiedzieć, że w tym względzie należy znaleźć pewien złoty środek, że batony te można stosować, ale bynajmniej na pewno nie w nadmiernych ilościach, gdyż to może spowodować wystąpienie różnego rodzaju chorób, jak chociażby możemy wskazywać na otyłość. Szybka przekąska, która przyjmowana od czasu do czasu i to w sytuacjach koniecznych, jak najbardziej może nam przynieść tylko i wyłącznie pewne korzyści, może podtrzymać to, co wypracowaliśmy podczas treningu.

Artykuł z kategorii Dieta
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page