Świętowanie

Czy zastanawialiście się kiedyś jakie dni chcieli byście świętować z przyjaciółmi? Planujesz ślub? Czy może mniej optymistyczną wersję – stypę? Albo Osiemnaste urodziny twojego dziecka? Sposobów na świętowanie jest wiele, lecz do każdego trzeba się wcześniej przygotować. Po nieudanej imprezie mało kto będzie miał ochotę przyjechać ponownie. Jak temu zaradzić? Jak trafić w gusta gości, którzy przyjeżdżają z daleka, by świętować razem z tobą bądź opłakiwać, w razie stypy?

Gdzie zorganizować przyjęcie?

Przede wszystkim potrzebny jest lokal. Zależnie od liczby gości, może to być lokal mieszkalny bądź wcześniej rezerwowana sala. Przy mniejszej ilości gości najbardziej opłacalną opcją jest przyjęcie w mieszkaniu bądź domu. Do kuchni można wynająć znajomą kucharkę, gościom z dalszych stron zaoferować nocleg oraz zaplanować sobie wszystko w najdrobniejszym szczególe, natomiast gdy liczba gości przekracza nasze bezwzględne maksimum osób w domu, lepiej (i bezpieczniej) będzie wynająć salę.

Przyjęcie w domu

Gdy zdecydujemy się na przyjęcie w domu, do zaplanowania jest kilka rzeczy. Jeżeli liczba gości przekracza ilość miejsc przy stole, można dostawić kolejny. Stoły należy ustawiać podłużnie, by nikt z gości nie czuł się wyobcowany. Następnie ustalić należy menu z kuchmistrzem zależnie od preferencji, może być tradycyjnie czyli rosół i schabowy, ale można również dodawać wstawki z kuchni zagranicznej, na przykład zawsze mile widziana jest pizza. Muzyka nie powinna być skrajnego gatunku, puszczać powinniśmy raczej coś z stylu Dance, Pop, R&B, Jazz, Blues, Rock. Najlepiej spisuje się Jazz oraz blues, lecz przy potańcówkach warto wziąć inne opcje pod uwagę. Warto zapewnić również osobne atrakcje dla dzieci, by nie przeszkadzały za bardzo podczas uroczystości, jeżeli takowa tego wymaga.

Przyjęcie w Sali

Gdy jesteśmy zmuszeni wynająć salę, należy ją dobrać adekwatnie do naszego zapotrzebowania, gdyż organizacja imprezy okolicznościowej jest tutaj bardzo ważna. Odpowiednim miejscem może być na przykład Eltara. Wynajmując salę, zazwyczaj wszystkim zajmuje się właściciel. Zadba on o wystrój, obsługę oraz zaoferuje kilka ofert menu dla gości, które zazwyczaj można dowolnie modyfikować. Alkohol przeważnie kupuje się we własnym zakresie, a zamiast puszczania muzyki z CD, można wynająć DJ-a bądź jakąś kapelę, wszystko, by umilić czas gościom.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page