Suplementy odchudzające a zdrowie

otyłość
Otyłość uważana jest obecnie za chorobę cywilizacyjną dotykającą już nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Szacuje się, że w Polsce 25% społeczeństwa powyżej 20 roku życia oraz 30% dzieci zmaga się z otyłością. Z kolei problem nadwagi dotyczy ponad połowy Polaków.

Zważając na powagę sytuacji nie ma się, co dziwić, że coraz więcej osób stara się zrzucić zbędne kilogramy. Największy odsetek ludzi poddających się kuracjom odchudzającym stanowią nastolatki i kobiety aktywne zawodowo. Biorąc pod uwagę mężczyzn, dla których aparycja nie jest bez znaczenia również oni coraz chętniej decydują się na zmianę dotychczasowego trybu życia. Okazuje się, że atrakcyjność fizyczna jest współcześnie atutem znacznie wspomagającym życie zawodowe i towarzyskie. To właśnie od oceny wizualnej zależy obecnie jakość i efektywność życia.

Niestety dążenie do uzyskania idealnej sylwetki jest procesem długotrwałym, wymagającym samodyscypliny, modyfikacji żywieniowej i wielu wyrzeczeń. Niestety w związku z modą na smukłe i pięknie wyrzeźbione ciało coraz więcej osób decyduje się na kuracje ukierunkowane na preparaty odchudzające, pochodzące nie zawsze z wiadomego i sprawdzonego źródła. Różnorodne suplementy na utratę masy bardzo łatwo jest znaleźć w Internecie, dzięki czemu transakcja przebiega błyskawicznie i bezstresowo. Jedyną wadą zakupów w sieci jest ryzyko związane z inwestycją w niebezpieczne dla zdrowia środki.

Czy tabletki odchudzające są bezpieczne?

Okazuje się, że kupno nielegalnych suplementów zakończyć się może poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet śmiercią. Bezpieczne tabletki na odchudzanie powinny bazować na naturalnych składnikach, substancjach, które pozytywnie wpływają na organizm człowieka. Rozważając kwestię kupna preparatu wspomagającego walkę z nadwagą, szczególną uwagę należy zwrócić na skład, nazwę producenta i wybrać suplement cieszący się pozytywną opinią lekarzy. Z badań wynika, że dobrej jakości tabletki odchudzające kontrolują bilans wodny, hamują apetyt i przyśpieszają metabolizm przyczyniając się do bezpiecznej utraty wagi. Wbrew pozorom preparaty opierające się na naturalnych składnikach charakteryzują się wysoką skutecznością i pozytywnym oddziaływaniem na organizm człowieka. Do najbardziej popularnych substancji zaliczyć można znany wszystkim błonnik efektywnie przyspieszający przemianę materii. Równie skuteczna jest zielona herbata obniżająca poziom lipidów i przyśpieszająca przemianę materii. W rankingu najlepszych substancji znajduje się również guarana, spirulina i pieprz kajeński. Guarana działa na organizm podobnie jak kofeina, wspomaga efekt termogeniczny i znakomicie wspomaga wydajność ćwiczeń fizycznych. Spirulina zmniejsza uczucie głodu, oczyszcza organizm z toksyn oraz przyspiesza metabolizm. Pieprz kajeński wykorzystywany w wielu suplementach na utratę masy jest przyprawą aktywującą metabolizm i obniżająca poziom cholesterolu.

Jakie powinny być dobre tabletki odchudzające?

Alternatywą dla naturalnych substancji są tabletki na odchudzanie, w skład których wchodzą składniki, takie jak CLA, L-karnityna, kofeina, efedryna, fasolamina i chitosan. Supresanty apetytu zażywane zgodnie z wskazówkami zawartymi na opakowaniu wykazują się dużą skutecznością i są bezpieczne dla zdrowia.. Przykładowo chitosan stosowany przez krótki okres czasu pomaga ograniczyć trawienie tłuszczów, L-karnityna i CLA wykorzystujące tłuszcze, jako źródło energii najlepiej sprawdzają się w połączeniu z intensywnym wysiłkiem fizycznym. Efedryna i kofeina podwyższające temperaturę ciała i przyspieszające tętno są substancjami bardzo skutecznymi, jednak w przypadku niektórych osób prowadzić mogą do zaburzeń rytmu serca oraz bezsenności.

Nawet najbardziej skuteczne tabletki na odchudzanie jedynie wspomagają walkę z nadwagą. Kluczem do uzyskania idealnej wagi jest odpowiednio zbilansowana dieta oraz wzmożona aktywność fizyczna. Zażywanie preparatów bez zmiany dotychczasowego stylu życia zupełnie mija się z celem. Skuteczność suplementów bez ćwiczeń jest niska i prowadzić może do niechcianego efektu jo-jo.

Artykuł z kategorii Uroda, Zdrowie
Tagi artykułu: , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page